Karadeniz Pet

Tek kafeste 2 si çift 5 kuş.

• Konbuyu başlatan Korhan YALÇIN
  • Başlangıç tarihi
Son durum 5 adet yavru çıktı, fakat resimde pek belli olmuyor ilk çıkan 2 danadan dolayı:)
2 de yumurta sıra bekliyor. Bi önceki mesajda büyük ihtimal kabuğu yumurta sanmışım 8 diil 7:)
Anneden çok baba zorlanıyor sanırım, parmak kadar kaldı. Deli gibi yemek yiyip saatlerce yuvalıkta kalıyor. Çıktığında genelde kanatları açık tutuyor (yorulunca yaptıkları gibi)

kz2n8.jpg

Öncelikle Merhaba

Aynı kafeste 5 adet muhabbet kuşu besliyorum, 6 tane vardı 1 tane oğlan ölünce 3 dişi 2 erkek kaldılar.

2 tanesi eşleşti, Şimdi durdukları kafes kadar olmasa da eşleşen 2 tanesini büyük sayılabilecek başka bir kafeste tutuyordum. Yuvalıkta takmıştım, yuvalığa girmesine rağmen pek içinde durmadı 2 sefer yuvalık dışına yumurtladı. Yumurtaları yuvalığa koyunca kırıp attılar. Her fırsatta diğer kuşların olduğu kafese gidiyorlardı.

5 i beraber çok mutlu duruyorlar. Hiç büyük kavgaları filan yok. Denemek için yuvalığı büyük kafese taktım, 1 hafta sonra gitti yumurtladı. Şimdi yuvalıktan çıkmıyor. Kimsenin birbirine zararları yok gibi. Diğer 3 ü oynuyor. Çift olan yuvalıkta takılmaya devam ediyor.

Merak ettiğim Diğer 3 ünü farklı bir kafese mi almalıyım? Yoksa hiç dokunmayım mı? sanırım 5 i ufak çaplı bir koloni oluşturdu.

Büyük kafes Hagen Vision M02 diğer kafes dayang çifthane ama aradaki teli çıkarttım.

Şimdiden teşekkürler.

eğer kuşlarınızın ilk kuluçkası ise tecrübesizliktendir ve yulavğıa hamster talaşı koyun

bu arada 5ini aynı kafese koyunca dişi kuş yumurta çıkartıp üstüne yatarsa ve diğer bi kuş yuvalığa girerse mutlaka biri birini öldürür :D

Saol lütfi kardeşim:) Balına atlattık o evreleri. Son yazının üstünde son gelişmeler var.

Maşallah, yuvadan atladıklarını da görürüz inşallah.

Bu gün ilk yavru çıktığından itibaren 18 gün geçti. Yavruların 7 side çıktı. 2 si hariç diğerleri tüylendi. Hiç dokunmadım yavrulara.
Acaba zamanı gelmiş midir. Büyümüşleri çıkartıp resimlerini çeksem sıkıntı olurmu?
Bir de yavruların pislikleri birikmiş yuvada, küçük çakıl taşı gibi bembeyaz ve sert. Onları temizlemek lazım mı yoksa hiç ellemeyeyim mi?
Şimdiden teşekkürler.

İstediler:) olaylar baya ilerledi:D Sorum son mesajımda.

Bebelerin 3 nolusu:D Diğerlerinin de resmi gelecek:) Sarı albino anne, sarı yeşil babadan masmavi kuş bile çıktı:)

ljfd8.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok tatlı maşallah , diğerlerininde fotolarını bekliyoruz..sağ salim yeme düşmesi dileğimizle..

nerede diğer yavruların fotosu darısı başıma darısı başımaaa maaşallah
:D

İlk yumurtadan 1 ay 3 gün sonra çektiğim resimler, firesiz bitirdik maşallah. Ummadığım renkler çıktı:D

Yuvalıktan ilk çıkan zibidiler. Yem kırmayı çözdü bu ikisi. sanırım soldaki dişi, sağda esneyen erkek(küçük olan yuvalıktan çıkar çıkmaz uçmayı çözdü:))
ltqjz.jpg

Bunlar hala keyfinde, 3 gündür yuvalıktan atlıyacak cesareti olan çıkmadı kalan 5 liden:) Bugün İlk defa yuvalığı temizledim, en küçük 2 sinde sıkıntı olmuş ayaklarını yıkadım ılık suda.

ltqmj.jpg

ltqn8.jpg

ltqnw.jpg

ltqpd.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri