petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tek katlı pvc kafes hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Volkan VAROL tarafından 23 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    Arkadaşlar şu an ki kafesim boyalı dandik ve küçük kafeslerden, ev tipi üretim için kafes sipariş vereceğim.

İlk fotodaki pvc olan tüm aksesuarları herşey dahil(önünde şeffaf mikadan yem-tüy korumalığı da var) (kargo da dahil) 126 liraya geliyor.Yine fotodaki Tel üretim kafesi ise (45x35)(1 Adet Akıllı Yemlik , 1 Adet Suluk , 2 Adet Tüneklik , 1 Mamalık ,1 Adet Büyük Boy Plastik Folluklu Yuvalık ve
    Üst üste Eklenebilir Sürgülü Tavalı) 50 lira civarına geliyor kargo dahil.

Sizce aradaki farka değer mi? temizlik açısından düşünüyorum özellikle pvc olanı ama emin olamadım.

#1 Volkan VAROL, 23 Şubat 2016
    Son düzenleyen: Moderatör: 23 Şubat 2016
  2. ilkerinside

Beğenileri:
    0
    Bst kafes yani resimdeki pvc kafesin 2 katlısını kullanıyorum..Bence güzel kafes..ama ustalardan bir kısmı üretim için tel kafesin daha iyi olduğunu söylüyor..temizlik açısından tel kafese tül takmazsanız pvcnin koruma camı kadar temizlik sağlayamazsınız...

Maşaallah..

Şuan vitamin olarak NektonS ve E ile Aminosol kullanılmaktadır..

#2 ilkerinside, 23 Şubat 2016
    Son düzenleme: 23 Şubat 2016
  3. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    Maşallah diyeyim öncelikle...madem siz kullanıcısınız size sorayım.. öndeki korumalık yem-tüy sorununa gerçekten çare mi? Eksik-kırık parça çıkma durumu oldu mu? ve eğer kuşlarınız bu iki çift ise sadece evde çok ses oluyor mu :) Kendi elimdende gelir böyle işler ama kendim yapsam aynı fiyata geliyor nerdeyse.Ha birde lambaya gerek var mı sizce çok

#3 Volkan VAROL, 23 Şubat 2016
  4. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Bende evde uretim icin dusunuyorum ayni sekilde bende karasizim yorumlar benim icinde onemli...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    aynısı bendede var güneş gören bi yerdeyse ışığa gerek yok bende 4 çift var çok ses olmuyo öndeki koruma pislik ve tüy için tam çözüm değil düşüyo genede az olsada kırık çıkma dersen alırken kutuya iyice bak ezilme yoksa teslim al açarkende video çek kutuyu açarken falan orda bi kırık çıkarsa gönderirler bende çıktı kırık video su var 1 kafes daha sipariş edersem istiycem kırık parçayıda

6. ilkerinside

Beğenileri:
    0
    Temizlik noktasında iyi sayılır..Hagen Visionda kullanıyorum..onun sağladığı temizlikle eşdeğer diyebilirim..ama tüy çıkmama gibi bir durum olmuyor tüyler yine uçuşuyor..ama yem artıklarında işe yarıyor..ben az kullanılan bir odada 3 çift bakıyorum..ışığı iyi alan bir oda olduğundan sabahları ses yapıyorlar ..gece az kullanılan oda da olduklarından karanlıkta ses olmuyor..şimdilik şikayet olmadı..ama çok sessiz değiller açıkçası...florasanı akşamları açıyorum belli süre bence işe yarıyor...yedek parçası mevcut..eksikler olursa tamamlıyor üretici..üretici desteği iyi...tercih size kalmış ama ben tavsiye ederim..kurulum çok kolay her parçayı zarar görürse sitesinden temin edebilirsiniz...Arkadaşında söylediği gibi kargodan eksik veya kırık çıkma ihtimali var...Bende 1-2 eksik çıkmıştı..üreticiye mail attım gönderdi..

#6 ilkerinside, 23 Şubat 2016
  7. ALİ MARAL

ALİ MARAL Member

Beğenileri:
    2
    arkadaşlar bu konuda bende birşeyler söylemek isterim.

bu kafesin üç katlısının birebir aynısını kendim mdfden yaptım.
    bst kafes cengiz abi çok düzgün bir esnaf hiç bir sıkıntı çıkmaz sıkıntı çıkartacak biride değil,
    kafese gelince benim görüşüm evde üretim kafesleri hiç olmuyor,
    nedenine gelince önündeki korumalık pisliği minimuma indiriyor (etraf yem tüy olmuyor dersek yalan olur)
    çift oldukları için sabahın ilk ışıklarında ötmeye başlıyorlar.
    sesten ,pislikten rahatsız olmam diyorsanız evinizin güneş gören uygun bir yerinde max 2 çift besleyebilirsiniz.

saygılar

#7 ALİ MARAL, 23 Şubat 2016
  8. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    peki yem olarak hangisini tavsiye edrsiniz

Hobi 4 Season Australian Budgerigar Blend M005 5kg
    Versele Laga Prestige Muhabbet Kuşu Yemi 5kg

9. ALİ MARAL

ALİ MARAL Member

Beğenileri:
    2
    versele laga derim.

10. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Bende bst kafes iki katlı kullanıyorum gayet memnunum sıkıntı yok. Biraz ses oluyor evdekiler müzdarip :). Başka yer bakıyorum yem olarak da Hobi 4 Season Australian Budgerigar Blend M005 5kg

11. ilkerinside

Beğenileri:
    0
    Mdfden yaptığınız kafesin resmi var mı...atarmısınız

12. ALİ MARAL

ALİ MARAL Member

Beğenileri:
    2
  13. ilkerinside

Beğenileri:
    0
  14. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    öntel-ızgara ve tava ölüleri nedir acaba bst den aldığınız?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:41 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

tek kafes ölçüsü yuvalık hariç en boy 60*40 mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:40 -->-> Daha önceki mesaj 18:41 --

şimdi sipariş veriyorum da arkadaşlar yuvalık hariç 50 cm olanı mı 60 cm olanı mı alsam karar veremedim aralarında 30 tl var (130-160 tl fiyatlar) gerek var mı sizce çok?

15. YakupEmsalsiz

YakupEmsalsiz New Member

Beğenileri:
    0
    Bence alttaki tel kafes fazlasıyla işinizi görür tül takarsaniz daha iyi olur ve bunlarda benim kafeslerim alttakini kendim*yaptım

#15 YakupEmsalsiz, 23 Şubat 2016

Sayfayı Paylaş