Karadeniz Pet

Tek kuş bakmak istiyorum

• Konbuyu başlatan MelihKckylmz
  • Başlangıç tarihi
M

MelihKckylmz

Guest
Arkadaslar ben kuş alıcamda yarın ama ben eşli istemiyorum yani tek bakıcam ileride sıkıntı cıkarmı bılgı verın lutfen, tesekkurlerçç

Alacaksanız erkek almanızı öneririm ve yavru olmasına dikkat edin. Yavru ve erkek olursa dişilere göre daha kolay eğitiliyor.

Kardeş ben şeyi soruyorum ,yani bir ömür eş olmadan yaşarmı ?

Yaşar tabikide neden yaşamasın ? Bence tek olarak kalırsa size alışması daha çabuk olur. Yanına eş alırsanız sizden uzaklaşır.

Eyvallah. Peki yeşil mi alsam mavimi karar veremedim ve hiçbir bilgim yok ele nasıl gelir nasıl konuşur yiyecek içecek hakkında kısa bır bılgı verırmısınız . Bide olen kuşumun kafesıne koysam sorun olurmu yemlıkler suluk falan eskı kusun eski yani

Rengini kendi zevkinize göre belirlemelisiniz. Avuç içine almak, ani hareket yapmak vs kaçınmalısınız. Konuşarak güvenini kazanabilirsiniz. Elinizden yem yedirerek, kafesin içine elinizi sokup 5-10 dakika bekleyerek yani sabırla alıştırabilirsiniz. Yiyecek ve içecek konuları, ele alıştırma gibi hususlar detaylı olarak sitemizde bulabilirsiniz. Arama kutucuğuna yazdığınızda veyahut Google amcaya sorduğunuzda size detaylı bilgiyi verecektir. Kafes hususunda şunu belirtmek isterim, kaynar su ile iyice yıkayıp dezenfekte edebilirsiniz.

Peki şimdi yarın alıp kafese koyucam evde. İlk ne zaman salmalıyım ?

Tek bakılırsa çok ilgi gösterilmesi lazım. Bu ilgide kuşa beslenen sevgiyle ilgili bir durum tabi. Yani kolay değil ama çift bakılırsa tabi sorumluluk biraz daha azalır sanırım sonuçta tek kuş sıkılıyo sahibi onunla ilgilensin diye yol gözlüyo, ama çift olunca birbirleriyle filan ilgilenirler en azından.

hastalık harici birşey olmaz ama size tafsiyem kuşu ömrü boyunca tek olmasın oda kendince belli başlı mutlulukları yaşasın

Tek bakacaksaniz gercekten cok ilgi gostermeniz gerekecek cunku sizi her gordugunde resmen ilgilenin diye gozlerinizin icine bakicak. Kafes kapisini actiginiz anda direk sizin omzunuza konacak. Buyuk sorumluluk ve ilgi istiyor. 1 gun bile evde yalniz kaldiginda size kusup durgunlasabiliyor. Bunun altindan kalkabilirim diyorsaniz tek besleyebilirsiniz.

Geri