Karadeniz Pet

Tek kuş tek yem

OSMANLI

Meraklı Üye
1 )Arkadaşlar tek kuşum var ve en iyi imkanlarla bakmak istiyorum yem tüketimide malum az oldugundan bitmez diye 3-5 çeşit yem alıp karıştırma imkanı olmuyor bütün vitaminleri barındıran en iyi yemi alıp o yemle devam etmek istiyorum sizce hangi marka yemi almalıyım .
2 ) yuvarlak silindir taşlar var gaga taşı galıba onların faydası varmı .
3 ) tebesşir gibi yuvarlak silindir şeklinde beyaz taşlar var ne faydası olur .
4 ) kemik deniyor sanırım cok faydalı dıyorlar her zaman takılı olmalımı .
5 ) yemin içersine kuş kumu ve yumurta kabugugunu kurutup ezip karma yap dendi sizce bir faydası varmı .
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

En iyisi resim yüklemek anlatmak istediğim kafesimde bulunanlar devamlı olması gereken şeylermi ve kafes düzenim nasıl yapmam gereken bir sey varmı tesekkürler.

Son düzenleme:
Ani yem degisimi yapmayin. Hayvanlar yeni yemi kabullenmiyor. Gaga tasi yuvarlak, kalamar gaga tasi, kus kumu gereklidir. Ben orta duzey olan quik kullaniyorum.

Kafesinde kesinlikle
1-kalamar(mürekkep balığı kemiği)
2-gaga taşı bulunmalıdır.
Ayrıca kuş kumunu yeme karıştırmadan ayrı bir yemlikte vermelisin.
Yumurta mamasına gelince o zaten çok ayrı bi konu tarifini alarak hazırlayım ayrı bir yemlikte sunmalısın kuşuna.
Yem markasına gelince mavi boncuk tavsiyemdir kalitebi bir ürün

Teşekkürler gaga taşı bir taş şeklinde birde tebeşir gibi olan var hangisi olmalı.

Resim eklendi usta alttada bir taş varya onu anlatmak istedim.

Son düzenleme:
Oda kafeste olmalımı şimdiye kadar hiç yanaşmadı ona sanki bir işe yaramıyor.
Usta kafeste olması gereken veya fazlalık bir sey varmı kus ıcın duzen nasıl ?

Son düzenleme:
kardeşim oyuncak olarak bence sadece salıncak kalsın onuda kafesin en ortasına as çünkü kuşlar geniş alanda olmalıdır kafesin içini elinden geldiğince geniş tut yani. bide en arkada ucunda sadece zil olan bi oyuncak var onun sadece zil olan kısmını sök zili kafesin içine at zamanla kuşun zili ağzına alıp kendisi sallayarak çalmaya alışacaktır ve bu sana büyük mutluluk verecektir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:21 -->-> Daha önceki mesaj 18:17 --

http://i.hizliresim.com/nY1QV1.jpg

kırmızı işaretlileri çıkar gerisi iyi

ok tsk zilli oyuncaklar degıl ama dıger kusla fena oynuyor .
Digerlerını cıkartırım ok tsk.

Son düzenleme:
kuşlu oyuncakla oynamasının sebebi kuş şeklinde olması dostum o zaten kendine alıştırmak istiyosan başlı başına bi yanlış

Abi kuş bana alıştı çok şükür o kısmını atlattık çıkınca bize geliyor ama kafesteykende o kusa bayılıyor zillerle fazla ilgilenmiyor.

Geri