Karadeniz Pet

tek olan dişi kuşum 2kez yumurtladi????

eren aydın

Yeni Üye
Arkadaşlar tek başina olan (eşsiz) disi kusum yumurtlamisti bir kaç hafta önce , şimdi tekrar yumurtladı? Ne yapsam kararsız kaldim. Eş alsam mi diye?
Bir de yumurtayi hatira amaçli saklasam sorun olur mu?
VA8zjV.jpg

Son düzenleme:
O zaman artık yanına erkek almanız gerekiyor :)

Tek bakmak istiyordum cunku yavru almak isterim fakat yavrulara bakamam o yuzden yazik olur .olmadi es alirim yuva takmam

Eş almayacaksan habire yumurtlar durur
Sen de sucuklu yumurta yap ye :) çünkü saklanmaz yumurtalar bozulur bir müddet sonra

Kirmazsak sorun yok yani:) eş almasam sorun olur mu peki

belli zamanlarda yumurta bırakmaya devam eder kırmadığın sürece bişey olcanı sanmıyorum yumurtaya saklanabilir ama dikkatli olman lazım .

Tek bakmak istiyordum cunku yavru almak isterim fakat yavrulara bakamam o yuzden yazik olur .olmadi es alirim yuva takmam
Hayvanı erken sürede yıpratmak, ömrünü azaltmak istiyorsan eş alma. Garibim de sürekli kızgınlık yumurtası yapsın. Sen yalnız kalmak ister miydin? Eş alıp yuvalık takmaman daha da fena. Kuş yere yumurtlayacak ve yatmaya çalışacak bu defa. Sen eş al, yuvalığı tak. Yavrularsa eşine dostuna verirsin. Olmadı güvenilir tanıdık bir pet shop a bırakırsın yavruları. Karşılığında yem mama falan alırsın. Senin de gönlün olmuş olur, alanın da.

yumurta kokar evde delik ac küçükce sırıngayla çek sıvısını kabugu dursun ... kızgın burnu mavi erkek al eş tutarlarsa rulların olur

Son düzenleme:
yuva takmasanda kuş büyük ihtimal çiftleşir yere yemlige ymurtlar ....

sen erkek al yuvanı tak kuşlar gerisine bakar sen sadece haftada bir yumurta haşa ver kuş yavrular yavrusuna bakar

bende dişi kuşumu 1 aylıkken aldım o zamandan beri besliyorum şuan 10 aylık kendisine 8 aylıkken eş almıştık çok kızıştı diye bende önceden yavrulara bakamam diye almak istemiyodum ama sen yemini suyunu mamasını ver rahatsız etme onlar bakar yavrularına (bu arada benimkinlerde tık yok yavrulamıcak galiba :D)

ama yumurtayı boşaltmadan saklarsan ve kırılırsa çök kokar

ama yumurtayı boşaltmadan saklarsan ve kırılırsa çök kokar

içi tamamen kuruyuncaya kadar dediğin doğru. kırılırsa fena kokar. tamamen kuruduktan sonra kırılsa da, öyle dökülüp saçılacak kötü kokacak bir durum yok, çünkü tamamen kurumuş olacaktır, o zaman kabukları atarsın çöpe gider... içini boşaltmak için delersen de bence o kabuğun anlamı kalmıyor bütünlüğü bozulduğu için...
Bence durum böyle arkadaşlar.... ;)

Son düzenleme:
Bende de ayni dert vardi. Disi 4 defa yumurtladi. Cok bitkin halini gorunce dayanamayip es aldim. Bu sirada yulaf filan verdim kizginligi gecti. Gelen kusla anlasamadi. Onu geri verdik. 1 hafta 10 gun baktigin kusu geri vermekte kotu bisey. Yenisi gelelide nerdeyse 10 gun oldu hic anlasma belirtisi yok. Erkekten bekledigi ilgiyi gormeyince disi asabilesiyor. İlk erkegi Kendi kafesinde dovuyordu, bu yuz vermiyor diye disarda kovaliyor :) heralde yine kizmaya basladi, yumurtlar yakinda

Demek istedigim erkek aldin mi dertler bitmiyor .

Geri