Karadeniz Pet

tek takım ile üretim

KORDON

Onursal Üye
Evde tek takım ile üretim yapan arkadaşlar için öneri ya da icat tarzında fikri olan var mı?

Sakin bir ortama koyup yem su ihtiyacı dışında hiç ilgilenmemek hayırlı üretimler

Evde tek takım ile üretim yani yavru aliyim diyorsanız
üretici kuşu alacaksınız. Diğer türlü yavru almak zor.

Bende tek takım var attım depoya yaktım sobayı. Yem şu mama ve vitamin haricinde sadece temizlik için bakarım şimdi altında 2 yavrusu var.

sakin bi köşeye atıp ama o sakin köşenin aydınlıkta olması lazım yem su temizlik haricinde hiç rahatsız etmesin yuvalıklarda takılı kalsın hayırlı üretimler :D

Ek olarak çiftleşen kuş sesi dinletmek etkili olabilir.

Bende tek takım ile ister istemez üretime geçmiş oldum :) Erkek 45-50 günlükten beri bendeydi dişiyi ocak 20 si gibi aldım erkekten bir kaç ay büyük olabilir. Dişiyi alınca güya salmıcaktım erkeği kendime engel olamadım :) Hep saldım uçmasına evde dolaşmasına izin verdim. Martın ikinci haftası gibi yuvalığı taktım martın 19 unda ilk yumurta geldi sonra sayı 6 oldu erkeği salmaya devam ettim kendi girip çıktı kafesine. Artık yavrunun biri yumurtadan çıktı 2 gün önce ozamandan beri salmıyorum nasıl dayanıcam bilmiyom da yavrular kendini toplayıp hatta yuvadan atlayana kadar salmıyacam. Benim tek çiftle üretim hikayem böyle :D

Geri