petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

tek takım ile üretim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve KORDON tarafından 16 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Evde tek takım ile üretim yapan arkadaşlar için öneri ya da icat tarzında fikri olan var mı?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Sakin bir ortama koyup yem su ihtiyacı dışında hiç ilgilenmemek hayırlı üretimler

3. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Evde tek takım ile üretim yani yavru aliyim diyorsanız
    üretici kuşu alacaksınız. Diğer türlü yavru almak zor.

4. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bende tek takım var attım depoya yaktım sobayı. Yem şu mama ve vitamin haricinde sadece temizlik için bakarım şimdi altında 2 yavrusu var.

5. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    sakin bi köşeye atıp ama o sakin köşenin aydınlıkta olması lazım yem su temizlik haricinde hiç rahatsız etmesin yuvalıklarda takılı kalsın hayırlı üretimler :D

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Ek olarak çiftleşen kuş sesi dinletmek etkili olabilir.

7. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Bende tek takım ile ister istemez üretime geçmiş oldum :) Erkek 45-50 günlükten beri bendeydi dişiyi ocak 20 si gibi aldım erkekten bir kaç ay büyük olabilir. Dişiyi alınca güya salmıcaktım erkeği kendime engel olamadım :) Hep saldım uçmasına evde dolaşmasına izin verdim. Martın ikinci haftası gibi yuvalığı taktım martın 19 unda ilk yumurta geldi sonra sayı 6 oldu erkeği salmaya devam ettim kendi girip çıktı kafesine. Artık yavrunun biri yumurtadan çıktı 2 gün önce ozamandan beri salmıyorum nasıl dayanıcam bilmiyom da yavrular kendini toplayıp hatta yuvadan atlayana kadar salmıyacam. Benim tek çiftle üretim hikayem böyle :D

Sayfayı Paylaş