Karadeniz Pet

Tek yumurta

• Konbuyu başlatan salihsercan
  • Başlangıç tarihi
S

salihsercan

Guest
Merhaba arkadaşlar.daha öncesinde yavru alınmış olan 1 cift kuşum var.yasları genç sayılır.uzun süredir bende yerini değiştirmeden sabit kalıyorlar.kuşlar bayadır çiftleşiyorlardı ve sonunda disi yumurtladı fakat 1 adet.üzerinden 2 günden fazla geçmesine ragmen rağmen kus 2. yumurtayı yapmadı.bunun sebebi sizce ne olabilir.yardımcı olursanız çok sevinirim

yuvası yeni gelecek kuş için uygun görmemiştir başka yere bi yuvaalın yada daha fazla yuva kılı kuş yuvayı beğenmezse yada bulamazsa 2-3 hafta içinde tutabilir yumurtayı

Protein veya enerji eksikliğinde de olabilir. Takviye vitamin filan verin bence. Kalamar kemiğini de eksik etmeyin kafesten...

Peki diğer yumurtaları daha geç yapma ihtimali var mıdır acaba. Yani bildiğimiz 2 güne birden farklı olarak

Peki tekrardan yumurtlama ihtimali var mı? Boyle durumlar vitamin eksikliği hariç olur mu?

Peki tekrardan yumurtlama ihtimali var mı? Boyle durumlar vitamin eksikliği hariç olur mu?

Bir kez yumurta yapmış muhabbet kuşları bir sonraki yumurtlama süresi kısalır. Yani ayda 1 hiç olmadı 2 ayda bir gene yumurtlar merak etmeyin.. Ayrıca bir yumurta bir yumurtadır. Bu forumda kaç insan aylardır yumurta bekliyor... :D

İlk yumurtası olmadığı için demiştim aziz bey yoksa daha önce yavru aldık kuşlardan.ilk kez böyle bir durumla karşılaştım da merak ettim.

Geri