petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tek yumurta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve salihsercan tarafından 13 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. salihsercan

Merhaba arkadaşlar.daha öncesinde yavru alınmış olan 1 cift kuşum var.yasları genç sayılır.uzun süredir bende yerini değiştirmeden sabit kalıyorlar.kuşlar bayadır çiftleşiyorlardı ve sonunda disi yumurtladı fakat 1 adet.üzerinden 2 günden fazla geçmesine ragmen rağmen kus 2. yumurtayı yapmadı.bunun sebebi sizce ne olabilir.yardımcı olursanız çok sevinirim

2. Ali Eren HAYRAN

yuvası yeni gelecek kuş için uygun görmemiştir başka yere bi yuvaalın yada daha fazla yuva kılı kuş yuvayı beğenmezse yada bulamazsa 2-3 hafta içinde tutabilir yumurtayı

3. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Protein veya enerji eksikliğinde de olabilir. Takviye vitamin filan verin bence. Kalamar kemiğini de eksik etmeyin kafesten...

4. salihsercan

Peki diğer yumurtaları daha geç yapma ihtimali var mıdır acaba. Yani bildiğimiz 2 güne birden farklı olarak

5. salihsercan

Peki tekrardan yumurtlama ihtimali var mı? Boyle durumlar vitamin eksikliği hariç olur mu?

6. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Bir kez yumurta yapmış muhabbet kuşları bir sonraki yumurtlama süresi kısalır. Yani ayda 1 hiç olmadı 2 ayda bir gene yumurtlar merak etmeyin.. Ayrıca bir yumurta bir yumurtadır. Bu forumda kaç insan aylardır yumurta bekliyor... :D

7. salihsercan

İlk yumurtası olmadığı için demiştim aziz bey yoksa daha önce yavru aldık kuşlardan.ilk kez böyle bir durumla karşılaştım da merak ettim.

Sayfayı Paylaş