petshop

Tekniğim nasıl ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve boom0506 tarafından 6 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. boom0506

boom0506 Member
    Üye

Beğenileri:
    4
    Arkadaşlar bu yaz bir kuş almıştım adamın yüzüne baksanız nur akıyor o derece adamdan bi kuş aldım yavru dedi 1 buçuk yaşında kuş çıktı bunun yüzünden hobiyi bıraktım kuş konuşmayacak diye şimdi lojmanda oturuyorum herkeste kuş var diye tekrar başladım yavru kuş aldım. aldığım adam 1 ay içinde konuşturamassan bırak bu işi dedi hırs yaptım şu tekniği uyguluyorum: sabah kalkar kalkmaz kuşun yanına gidip yarım saat boyunca ona cickuş kelimesini tekrar ediyorum sonra biraz uçurtuyorum felan onunla sabah 1 saate yakın ilgileniyorum sonra gün oçinde 2 saat aralıklarla onunla oymuyorum gece yatmadan öncede yarım saat cicikuşu tekrarlıyorum tekniğim nasıl kaç ayda konuştururum sizin bi tekniğiniz varmı ?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    290
    Tekniğiniz çok iyi herkes bu tekniği kullanıyor sabredin eğerki sınıfın arka sıra öğrencileri gibi tembel değilse 1 2 aya konuşur inşaallah

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    127
  4. Yusufcukh

Yusufcukh Member
    Üye

Beğenileri:
    1
    selam boom sen konusurken kuş ötmeyi sağa sola bakmayı yani fiziksel aktivitelerini durdurup pürr dikkat seni dinliyosa 1 haftaya cicikuş u duyarsın. ama dinlemiyosa biraz arka sıradaki öğrencilerdendir adaşımın deddiği gibi ):) en kısa sürede konusması dileğiyle :)

5. modernmabuse

Üye

Beğenileri:
    1
    Telefona sesini kaydet, peşpeşe çalsın dursun. Uçak moduna almayı unutma. Sadece tek kelimeye odaklan. Cıcıkus Cıcıkus Cıcıkus

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. boom0506

boom0506 Member
    Üye

Beğenileri:
    4
    telefona kayıt edeyim bide ben konuşayım. birde kuş akıllıya benziyor ben konuşunca yüzüme bakıyor sabahları car car ötmüyor

7. BERK COSKUN

Üye

Beğenileri:
    0
    Kusura bakmasınlarda kendinlerini harbiden bi halt sanan insanlar var. Her canlı aynı değildir bunu bikere kafaya oturtmak lazım... 40 günlükken aldığım kuşum 4 aylıkken konuşmaya başladı benim... Bu işler sabır işi... Kuş yavruysa konuşturmak daha kolay olur. Nekadar ilgi gösterirsek okadar hızlı konuşur... 1 ayda konuşturamazsan bırak bu işleri demekle olmuyor... Sabır sadece sabır bende ilk baş konuşmayacak diye korkuyodum bi sabah uyandım aşkım,cicikuş demeye başladı kuş...

8. boom0506

boom0506 Member
    Üye

Beğenileri:
    4
    adam öyle deyince şaşırdım. inşallah dedim. bende şimdi bol bol konuşuyorum ağzını açıyo hareket ettiriyo ama ses yok.

9. messevim

messevim Member
    Üye

Beğenileri:
    16
    Arkadaşım aslında herşey kuşta bitiyor. Bazı kuşlar çok becerikli oluyorlar hemen kapıyorlar. Benimde bir tane mavişim vardı. Hemde yanında dişiside vardı. Ben pek ilgilenmiyordum. Kafesleri televizyonun altındaydı 2-3 aya konuşmaya çalışıyordu. Televizyondan reklamlardan duyduğu kelimeleri tekrarlamaya çalışıyordu. Talihsizlik oldu ve kuş kaçtı.

10. boom0506

boom0506 Member
    Üye

Beğenileri:
    4
    umarım iyi biri bulmuştur

11. BERK COSKUN

Üye

Beğenileri:
    0
    Ben okul ve iş dolayısıyla kuşu ilk aldığımda sadece 3 günde bir , 10 dakika konuşup ilgilenebiliyodum. Ve kuş şuanda cicikuş ve aşkım diye sayıklıyor... Ben bukadar ilgiyle konuşturduysam seninkide konuşur merak etme :)

12. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    0
    Teknik iyi.Bu kadar uğraşmaya İnşallah konuşur.

13. boom0506

boom0506 Member
    Üye

Beğenileri:
    4
    İnşallah konuşursa video atacağım :D :D

14. boom0506

boom0506 Member
    Üye

Beğenileri:
    4
  15. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member
    Üye

Beğenileri:
    116
    :D sen beni guldurdun allah da seni guldursun kardesim.

timesinfinity bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş