Karadeniz Pet

Tekrar merhabalar.Yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi umuyorum.

• Konbuyu başlatan GGmert
  • Başlangıç tarihi
G

GGmert

Guest
Arkadaşlar 1 hafta önce yine foruma çiftimin resimlerini koymuştum problemleri hakkında Çok şükür ki kafes problemini çözdük.Kızıştırma işlemlerini de sanırım tam anlamıyla yaptım.Yuvayı 3-4 gün önce taktım ve dişi ilgilenmeye başladı.Ve haddinden fazla şişkin kabarık durumda.Aşşağıya resimlerini koyuyorum ve sizden yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.Tecrübesiz olduğum için bu forumdan başka hiç bir yerden bilgi alamıyorum doğru dürüst.Bir de nacizane 2-3 sorum olacak.

- Eğer yumurtlama dönemine girdiyse kızıştırıcı yemleri kesmelimiyim ?
-Bu çiftimin hemen yanında bir kafesim daha var ve oradada 6 aylık bi dişi var.Sürekli ötüşüyorlar bu durum diğer çiftimin üremesine zarar verir mi ?
-Eş tutmuş olan çiftimi dinlendirmeye alırken diğer 6 aylık dişimin yanında dinlendirmem de bir sakınca olur mu ?

Yorum ve tavsiyeleriniz aşırı derecede önemli benim için arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden Allah razı olsun.

Kuslari uyurken cekmissin oyle kabarik durmalari normal diger kusun otmesi ciftinin ciftlesmesine engel degil kizistirici yemi cok fazla verirsen kuslarda yaglanma yapar ve buda ciftlestirmelerini disinin yumurtlamasini zorlastirir dinlendireceksen diger kusun yanina koyma buyuk ihtimalle kavga ederler

Hayır 2 gündür bu şekilde kabarık.Normalde yuvayla ilgilenmiyordu.Göğüs bölgesinde aldığım günden fazla bi şişkinlik sezdim ve hemen ardından yuvaya devamlı girip çıktığını gördüm.Nijer tohumunu da normal yemlerinin %20 si kadar yemliklerine karıştırıyorum fazla yedirmekten korktum açıkcası.

Yardımınız için Teşekkür ederim.

Hergun yemlerine karistirma erkek suan yeterince kizismis durumda gun isiginda resim koyarsan daha net bilgi verilir kusta yumurta belirtisi olsa gogusu degilde popo kisminda siskinlik olur surekli kabarik durmasi hasta oldugununda belirtisi olabilir gunduz resim cekip koyarsan daha net bilgiler alabilirsin

Tamamdır çok teşekkür ederim.Ozaman kızıştırıcı yemi kesiyorum.Işığı açıp net bir resim çekebilirim ?

Yani bundan sonra ciftlesme durumuna gore mama vitamin takviyesi yaparsin bide kalamar kemigin yoksa alabilirsin onunda cok faydasi var

Tamamdır.Bi 30 dakika sonra net resimler koyabilirim.Tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim.

Suan uykulu olduklari icin bence rahatsiz etme sabah gun isiginda cekersin

arkadaşın dediği gibi hasta gibi duruyor biraz vitamin takviyesi yapın ishali varsa ilaç uygulayın sürekli kabarık durması hastalığın bir numara göstergesidir

Geri