Karadeniz Pet

TEKRAR NASIL ANLAŞIRLAR

sinan

Yeni Üye
arkdaşlar selamlar, yeni bir çift mubiş aldım çek petshoptan ama öyle böyle değil çok güzlller adamın kuşu satmasını ikna etmek zor oldu parasıyla zornan aldım :)) neyse petshopta akılı uslu birbirlerine kur yapan öpüşen ve daha önce eş olmuş 7 trane de yumurta yapmış sağlam bir kuşlar 11 aylık 1 ayda dinlendirilmişler, eve getirdim 5 gün oldu hala alışamadılar bdende biliyorum zordur alışması ama napim birde birbirilerini sanki yeni görmüş gibi didikliyor kafa atıyorlar sanki yeni eeşe atmışım mama yaptım yemediler zornan yem yiyorlar sizce bu süreç daha ne kadar devam eder napim alıştırmak için sizlerden fikir isityorum

5 gün çok kısa bir süre biraz daha bekleyin yerlerini sabitleyin inşaAllah en kısa vakitte güzelce netice alırsınız onlar zamanla mekana alışırlar

5 gün çok kısa bir süre biraz daha bekleyin yerlerini sabitleyin inşaAllah en kısa vakitte güzelce netice alırsınız onlar zamanla mekana alışırlar
usta şaşırtıcı olan ilk kıuşumda değil hani kuşlar birbirliyle eş olmuş 7 tane de yavru vermiş anaç dişi ben eve getirdim geçimsiz avrata döndü :) yerlerini yadırgarlda bu kadar olmaz mahsun mahsun duruyorlar sizce biraz daha zaman ister değilmi götürüp satacek değiştirmeyide artık düşünmüyorum kuşş çok kaliteli birde beklemeye devam mı edim ustaaa

Beklemeye devam et. Bu iş sabır işi. Yerlerine alışacaklar belirli bir süre sonra. Eğer kuşda stres varsa geçimsiz olması doğal. Bu sadece kuşlara özgü değil. Eğer sadece üretim amaçlı aldıysan kalabalıktan uzak bir ortama koyun biraz yüksekte olsunlar. Umarım en kısa sürede sonuç alırsın.

hayır hocam anlıyorum sizi :) beklemek gerek bunlar çok acayip hayvanlar sabırla olacak inşaAllah beklemeye devam :)

Foto var mi merak ettim kuşları :)

ben farklı bır konuya deyınmek ıstıyorum neden baslıgın sonuna ustalar yazsın yazdınız ?yanı forumun amacı soralım ustalar cevap versın gerısı sussun mu ve ustalar kıme gore usta ? bu yazım kesınlıkle sahsı gorusumdur moderatorlukle bır ılgısı yoktur.

ben farklı bır konuya deyınmek ıstıyorum neden baslıgın sonuna ustalar yazsın yazdınız ?yanı forumun amacı soralım ustalar cevap versın gerısı sussun mu ve ustalar kıme gore usta ? bu yazım kesınlıkle sahsı gorusumdur moderatorlukle bır ılgısı yoktur.
tabikide sussun değil koray bey olurmu öyle şey bir kuşun ceresinden cinsiyetini zorlukla benim gibi tahmin etme tecrübesi olanlar ile usta olup kuşa bir bakışta ne olup ne olmadığını anlayar le yıllarını vermiş kişilerin fikirlerini öğrenmek için tecrübeli kişler yazsın diye ustalar yazsın diye yazdım

Sessiz bir ortamda kalsınlar mümkünse yüksek bi yerde. Etrafı yanımalar lazım önce. Bir arkadaşa hazır çift verdim kuşlar yeni yerde hüç kur yapmamışlar beş ay sonra geri aldım beş dakika sonra kurlaşmaya başladılar akşam yuvaya girdiler
Ortama alışmaları önemli

Geri