Karadeniz Pet

Tekrarlayan mantar...

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
Uzun sure tedaviden sonra kusumun ceresinde ki mantar iyilesti saniyordum fakat tekrarladi. 3 gundur yine oksijenli su ve mantar kremini surmeye basladim her gun kafesindeki herseyi yikiyorum. yalniz bugun surerken azicik kanadi mantar olan yerin alti. Bastirmadigim halde neden kanadi acaba mantar etine kadar mi inmistir?
20180814_135237.jpg
20180814_135233.jpg
ayaklarina da gectigini dusunuyorum. Ayni seyi ayaklarina da yapiyorum. Bundan tamamen kurtulmanin yolu yokmudur?

Mantar sirkeyi sevmiyor suluğuna sirke koyabilirsiniz sizin bu kuşunuza bayılıyorum ben çok tatlı maaşallah diyorum hep

Haftalik sirkede veriyorum ama tekrar etmesi cok canimi sıktı. Tesekkur ederim bu arada. alisti da bana uzerimden inmiyo ama onu boyle gormek benim icimi acitiyo. O neler yasiyodur Allah bilir

Kıyamam ya belki içten bir ilaç geçirebilir flucan falan var onların bebekler için olanlarını araştırın bir flucan kuşlara kullanıyorlar ama bence ağır bir ilaç bebekler için olanlar daha hafiftir mantarda lanet birşey zaten insanda bile kronikleşiyor kronikleşmeden bir şekilde çözüm bulunur inş :(

Kuşta kursak mantarı gibi iç hastalığı yok ki dış organlarında mantar var. Flucan ya da suyuna sirke iç hastalıklarda geçerli. Bu dış mantar tedavisi kremle ve kafes hijyeni ile alakalı. Krem tedavinize devam edin, kafesi sürekli temiz tutmaya özen gösterin.

Kuşta kursak mantarı gibi iç hastalığı yok ki dış organlarında mantar var. Flucan ya da suyuna sirke iç hastalıklarda geçerli. Bu dış mantar tedavisi kremle ve kafes hijyeni ile alakalı. Krem tedavinize devam edin, kafesi sürekli temiz tutmaya özen gösterin.
Prospektüsünde ciltte oluşan mantarlardada tek doz kullanılabileceği yazıyor o yüzden söylemiştim beşeri ilaç gerçi ama

Yorumlariniz icin tesekkurler. Icten sorunu oldugunu dusunmuyorum diskisi yemesi icmesi ucmasi otusu falan herseyi normal. Bi ceresinden cekiyo kusum. Her gun kafes tellerine kadar sokup yikiyorum daha nasil gecirebilirim bilmiyorum

Yorumlariniz icin tesekkurler. Icten sorunu oldugunu dusunmuyorum diskisi yemesi icmesi ucmasi otusu falan herseyi normal. Bi ceresinden cekiyo kusum. Her gun kafes tellerine kadar sokup yikiyorum daha nasil gecirebilirim bilmiyorum
Şimdi bende prospektüsü inceledim Zolax içmiştim aynı rtki nedense değiştirmişler ağır ilaç diye sanırım ayağım için kullanmıştım ki prospektüs hep okurum ciltte oluşan mantar vs yazıyordu ama şuan farklı şeyler yazıyor

Terramycin deneyebilirsiniz bende bayağı başarılı olmuştu.
Yara kremi degil mi o dediginiz? Denerim ama mantar kremi bile geciremiyo baska bisey denemis ve basarili olmus olan yok mu? Bu illetten nasil kurtarabilirim kusumu

Terramycin yüzey enfeksiyonlarına karşı birebir. Vazelinde nemlendirici krem ama o da iyi geliyor. Terramycin mantara iyi gelir yan etkisi yoktur çok aşırı fazla sürülmediği sürece

Ceresi yarılmış bir şekilde görünüyor bu mantar değil ki?

Mantar eritmis ceresini o yuzden oyle. ilk geldiginde koca bir bosluktu bu daha kapanmis toparlanmis hali

IMG-20180607-WA0020.jpg
boyleydi ilk hali

Terramycin tedavisini deneyin siz başka ilaç kullanamayın şimdilik iyi gelecektir. Kulak çöpü ile sürebilirsiniz. Geçmiş olsun. İyileşir ama düzenli tedavi uygularsanız .

Tesekkur ederim denicem. Bu mantar isi galiba bi sureklilik gerektiriyor. Kesin tedavisi yok :/

Mantarların da kendi aralarında türleri var ondan kaynaklanıyor olabilir. Her ilaca veya ilaç içeren kremlere tepki vermiyor olabilirler. Sularına elma sirkesi koymayı unutmayın o da iyi gelir az miktarda.

Duzenli olarak sirke vitamin ekliyorum suyuna. Trosyd krem ilk basta iyi geldi ama 1 ay nerdeyse kullandim sonra baktim ne ilerleme ne gerileme var biraktim. Mantar gecti sandim. 1 ayin sonunda yeniden basladi iste. Simdiki sorun bayramda nerdeyse 10 gun yokum birine birakicaktim kusumu o da surebilir mi bilmiyorum. Birakmamin sebebi de ciftimin yavrusu var diye mecbur yanimda goturucem arabada bi yer kalmiyor

Çok zor degil ki kulak çöpü ile kremden alıp sürülecek sadece . Akşam ve sabah yeterli olur.

Zor degil ama kimi insanin elinin ayari yoktur tutamaz. Birakicam kisiden de emin degilim acikcasi. Daha once kus baktimi bi bilgimde yok bugun yanina ugrayip bi sorayim. Vardir yaa cins insanlar ayy hayvan elliyemem ayy ben bunu tutamam ayy isirir diyen. Onlardan degildir umarim

Geri