Karadeniz Pet

Telde uyuma ve yağlanma hakkında

Öztürk Uğur

Meraklı Üye
Selamlar,

Erkek kuş gündüzleri tünekte geceleri telde uyuyor sebebi ne olabilir ?

Ek olarak dişi kuş yağlanmış gibi göğüsü şişik bunun için ne gibi bir önlem anlabilirim çoğu zamanda kabarık duruyor.

1d2g2A.jpg

L3YnYj.jpg

Suyuna birkaç damla limon eklerseniz yağlarını yakar . Benim kuşlarımda tel de yapışık uyuyor ama bir zararını görmedim , belki de orda rahat ediyordur �� biraz uçurabilirsiniz .

Son düzenleme:
telde uyumaları anormal birşey değil o kuşunun kendi rahatına bağlı bendede öyle kuşlar var normal yani yağlanma hakkında birşey diyemiyeceğim

Yağlanmaya limon kolay çözüm suyuna bir kaç damla ilave ile halledebilirsiniz. Telde uyuma olayı benim kuşlarda da vardı ancak bir şey yapmadan kendiliğinden düzeldi sıkıntı yaratacak bir durum olduğunu düşünmüyorum.

İki yıl önce telde uyuyan kusumun ayağını, terasa gizlice çıkan kedi koparmıştı. Hayvan kan kaybından öldü. Aklıma geldikçe üzülüyorum.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tellerde uyuması gayet doğal tercih meselesi 13 kuşumun 5i bu şekilde uyuyor :) yağlanma içinde arkadaşların dedi gibi suyuna 2 günde bir 2-3 damla limon damlat ve ucmasına ortam sağla varsa geniş cifthane veya salma oraya al yoksa ev ortamındada uçurabilirsin hareket ve limon la erir kısa sürede yağlar

Ben kendini güvende hissetmeyen kuşlar daha yüksekte uyuyabilmek için telde uyuyorlar diye duymuştum. Oda değişince ya da sahibine, ortamına alışamayan kuşlar gece tele çıkıyorlar diye biliyordum. Benim kuş da o şekilde uyuduğundan yüreğim parçalanıyordu onu her o şekilde görüşümde. Bunun gerçekten çok normal bir durum olduğundan emin misiniz? Yanlış anlamayın, ben de bu durumu sorguluyorum çünkü bayağı.

Geri