Karadeniz Pet

Tellere yapışma

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Herkese merhaba.Kuşlarım akşam ışığı kapatınca tellere yapışıp öyle uyuyorlar.Gece lambası kullanıyorum başka yapmam gereken birşey var mı?Teşekkürler.

odada gece onları rahatsız eden birşey varmı üstünü vs örtüyormusunuz

nıye kullanıyorun kı gece lambasına gerek yok karanlıkda rahat rahat uyusun kuşlar
bazı kuş tellerde asılı sekılde uyumayı sevıyor normal yanı

endişelenecek bişey yok zamanla alışır yada sizi çok rahatsız ediyorsa aynalı salıncak alın onda uyur hep

odada gece onları rahatsız eden birşey varmı üstünü vs örtüyormusunuz

Gece üzerlerini örtmüyorum ama ben onlardan sonra yatıyorum haliyle ses oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:59 -->-> Daha önceki mesaj 23:55 --

nıye kullanıyorun kı gece lambasına gerek yok karanlıkda rahat rahat uyusun kuşlar
bazı kuş tellerde asılı sekılde uyumayı sevıyor normal yanı

Karanlıkta suluğu ve yemliği görebilsinler ve sağa sola çarpmasınlar diye gece lambası kullanıyorum.

Gece lambasız daha mı iyi olur diyorsunuz?

gece lambası olduğunda uyumuyorlar benim akvaryumda balıklar var onların ışığı yanıyor yanında kuşların kafesi var kapatıyorum ışığı erkek duruyo duruyo yem yemeye iniyo gece gece ışığı kapatınca direk uyku moduna geçiyorlar

Işıksız olarak bi bakacağım ne yapıyorlar.
Herkese cevaplar için teşekkürler.

Valla bende şimdi aynı konuyu açacaktım ışığı kapatınca bi ses çıkarıyorlar sonra açında bir daha aynı sesi,kapalı olunca hep tellere yapışıyorlar orada uyuyor geçen de baktım ilk defa görüyordum uyumuş meğerse elledim tabana düştü baktım bir şeyi yoktu tehlikeli değil mi tünekte veya follukta uyusunlar bide erkek hep folluğu(birde tüneklere gagasını sürtüyor) kemiriyor dişi az kemiriyor ama folluğun dışını içini değil :) birde ben tül kullanıyorum tül kafesin çoğunu kaplıyor kuşlarda tepeye tülün olmadığı yere çıkıyorlar.

Geri