Karadeniz Pet

Temizlik ???

cixsower

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar maviş yumurtladıgında beri kafesi temizlemedim ve haliyle yumurta nedeniyle dışkısı büyük temizlenmesi gerekiyo ama elesem yumurtayı bozarmı acaba daha yumurta var onda yarına kesin yumurtlar ne yapıyım sizce arkadaşlar ??

Çok yavaş sakince temizle kuşları ürkütmeden yok yapamam dersen bekle ....

Kesinlikle dokunmayın, yavrular çıkıp 15-20 günlük falan olduğunda kısa bi temizlik yaparsın

Kesinlikle dokunmayın, yavrular çıkıp 15-20 günlük falan olduğunda kısa bi temizlik yaparsın

Aslında İbrahim bey doğru söylüyor en iyisi hiç risk almamak... :) fakat alışmış kuşlarda hiç bi sıkıntı olmaz normal değiştir ... sizinde kuşlar ile bağınızı bilmediğimiz için ellemeyin..

Yanlız kafes çok kötü kokuyor ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:29 -->-> Daha önceki mesaj 16:26 --

Aslında İbrahim bey doğru söylüyor en iyisi hiç risk almamak... :) fakat alışmış kuşlarda hiç bi sıkıntı olmaz normal değiştir ... sizinde kuşlar ile bağınızı bilmediğimiz için ellemeyin..

Benim kuşlar benimle beraber kahvaltı yapıyor ya :) degiştirsem sorun olmaz degilmi ?

Bi üyemiz yavruları eline almıştı bu çok tehlikeli çünkü dişi yavruları öldüre bilir ama onda bi sıkıntı olmamıştır madem kuşlarınız ile bağınız iyi fazla sarsmadan kafesi temizleye bilirsiniz bi sıkıntı olacağını sanmıyorum...

Ben olsam dokunmazdım, benim kuşların şuan ikinci kuluçkası, cokta sakin mülayim kuşlarım ama ben yumurta sayısına bile bakmak için arada bi açıyorum yuvalığı onun dışında rahatsız etmemeye çalışıyorum , ne gerek var şimdi stres yapmaya kuşları değilmi ama :)

Peki tşkler yok mavişle aramız çok iyi anlaşırız her türlü kendisi zaten kafesin antını temizliyo hep ama koku gitmesi için yıkamalıyım

Peki tşkler yok mavişle aramız çok iyi anlaşırız her türlü kendisi zaten kafesin antını temizliyo hep ama koku gitmesi için yıkamalıyım

Hocam yanlış olmasın kafes temizliğinden mi bahsediyoruz yuvalık temizliğinden mi?
Eğer kafes ise tabiki yuvalığı çıkartıp kafesi istediğiniz gibi temizleyebilirsiniz

Ben olsam dokunmazdım, benim kuşların şuan ikinci kuluçkası, cokta sakin mülayim kuşlarım ama ben yumurta sayısına bile bakmak için arada bi açıyorum yuvalığı onun dışında rahatsız etmemeye çalışıyorum , ne gerek var şimdi stres yapmaya kuşları değilmi ama :)

Kokudan rahatsız olmasalar temizlemem çok kötü kokuyo sizce ne yapıyım ?

yuvalığı yavrular atlayana kadar temizlemeyin derim

Evet kafes temizligi yapmam gerek çok kötü kokuyo

Yuvalığın ağzına bi gazete kağıdı tepin, sonra yuvalığı çıkartın , kafesi istediğiniz gibi temizleyin derim, bunda herhangi bi sakınca görmüyorum ben

Yuvalıkta 2 günlük yımurta var yanlız ? Bişi olmaz degilmi

Hayır dişiyi yumurtalardan ayırmadıkça sorun olmaz , dediğim gibi yuvalığın ağzını kapatın bi gazete kağıdı ile, usulca çıkartın yuvalığı , temizlik bitince kafese geri takıp yuvalığın ağzını açın hocam

Hayır dişiyi yumurtalardan ayırmadıkça sorun olmaz , dediğim gibi yuvalığın ağzını kapatın bi gazete kağıdı ile, usulca çıkartın yuvalığı , temizlik bitince kafese geri takıp yuvalığın ağzını açın hocam

Peki öyle yapcam yardım için tşkler iyi akşamlar herkese :)

Geri