Karadeniz Pet

Temizlik

veysel boz

Meraklı Üye
Merhaba kafes temizliği hakkında bi sorun yaşıyorum. Kuşlarım kuluçkada dişi yatıyor daha önceki kuluçkaların da çok sorun yaşamış bi dişi ufak birşey olsun yumurtaları kırıp atıyor rahatsız etmek istemiyorum. Fakat erkek tüye girdi kafes tüy içinde düzenli olarak mama veriyorum mamayıda adam gibi yemiyorlar dökerek yemekten hoşlanıyorlar sanırım :) neyse acayip pislik içinde kafesin tabanı yem tüy mama yapayım temizleyimmi. Mamada yumurta sebze meyve vs olduğunda kurt yaparmı ve dişi tekrar yatmazsa diye korkuyorum pis kalsa sıkıntı olur mu? 2 haftadır bu yüzden temizlemiyorum.

Bence fazla rahatsiz etmeden temizlik yapin kisa sureli olsun mama olarak biraz yumurta biraz biskuvi ufalayip verin

Bence fazla rahatsiz etmeden temizlik yapin kisa sureli olsun mama olarak biraz yumurta biraz biskuvi ufalayip verin

temizliği herhalde elimi sokum tabandaki tüyü pisliği alabildiğim kadarını alıcam aklıma o geldi dağıtmadan kafesi mamayıda havuç yumurta etimek üçlüsü olarak veriyorum arada hazır mama veya pancar karıştırarak veriyorum

Söküp çıkartıp falan temizlemek yerine açık olan bir kapısından direk pis olan tabanı alıp yeni gazete vs. yerleştirirsin bir süreliğine bu sorunu çözebilir bence.

Geri