petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Teni aldığım yumartalı çiftler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve cotbus tarafından 21 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    Slm arkdaşlar bende sonunda muhabbet kuşu beslemeye kara verdim,

Dün Kuşçu bir arkdaştan bir çift kuş aldım kuşların yumartı var. dükkana bakarken kuş devamlı yuva girip çıkıyordu. şimdi tam bir gün oldu alal kıuş halen yuvaya girmedi. yumurtalar bozulurmu. yada ne yapmam lazım kafes değişmedi yuva değişmedi sadece değişen ortam.

Birde dişi kuş çok korkak yerlerini değiştmedim 3 tane yumurtası var..
    Birde kafes dahil kuşları 80 tl aldım pahallımı?_

Dişi şimdi 4. yumuratı yaptı ama halen yuvaya girmiyor _?:eek: Arkdaşlar ne olur yardımcı olun yazık hayvanlara üzülüyorum. Herşeylerini veriyorum. eksiksiz.

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Çok ucuz. Yerli takım 100 tl dir. Bu kuluçkadan umudu kes. Ortam değişmiş daha ne olsun.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    O yumurtalar bozulmuştur. ilk 3üne işaret koyun keçeli kalemle. Daha sonra alırsın.
    Yeni yaptığına yatarsa 5-6 güne bişi olmaz.
    Ortam değişikliği kuşun yatmamasına neden olan.

4. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Fiyat çok uygun. Sessiz bi ortamda kendi hallerine bırak çok uğrama yanlarına belki yatarlar ama ortam değiştimi zor.

5. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    Peki gene çiftleşirmi arkdfaşlar?? Birde 4 . neden yumurtladı yanarına pek uğramıyorum alışınca rahat uraya bilirmi kaç gün sürer alışmaları. B,irda ne zaman çifltleşirler. Birde oda ılık hava ortamı iyi inş çıkar ya :(. Eski yumurtaları ne zaman alim kendi dışarı atar mı yuvaya girecek gibi durmuyor yaa arkadaş lar yadrım edinn kuş ne zaman baksam dışarda alırken hep içerdeydi. :( Bana ne yapmam gerekitğini yazın lütfen .
    Ha birde çok tuhaf gece tellere yapışıp yarasa gibi uyuyorlar. dişi kuş çoktedirgin :(
    inş gene çiftleşiler yaa.. çok umud bağladım bu işe

#5 cotbus, 21 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 21 Temmuz 2014
  6. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    alışmaları kuşların haline ve ortamin sessizliğine bağlı 4 yumurtayı sıkıştıgı için yapmıştır bana kalırsa bir gün bekleyin dişi yatmazsa hepsini atın ve 1 aya anca alışır ve çifleşirler derim

7. guner

guner New Member

Beğenileri:
    0
    aynı sekıl bendede oldu o yumurtaları at bırseye yaramaz kus telde ıse yerını yadırgamıs sabıt bıryere koy hıc degıstırme elleme kuslar sıze alısanakadar sonra cıflesırler yıne keske parasını verıp yavrular cıkana kadar bekletseydın

8. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    ya canım sıkıldı şimdi kuşu satan derdi ama isin uzmanı adam :S

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    yapacak birsey yok, o yumurtalardan hayır gelmez.

10. Emre Erman Ceyhan

Beğenileri:
    0
    Sende değil kuşları sana verende kabahat.Herkes bilir riskin çok yüksek olduğunu.Yavrusuz yumurtasız sağlıklı genç bir çift alsaydın çok daha iyi olurdu.

Sayfayı Paylaş