Karadeniz Pet

Tereddütte kaldım

• Konbuyu başlatan kadir uzun
  • Başlangıç tarihi
K

kadir uzun

Guest
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 4 aydır bende olan ve yaklaşık 6 aylık bir erkek muhabbet kuşum var. Ben bu kuşu kendine eş seçsin diye bir petshopa götürdüm ve iki gün orada bıraktım. sonra bir yarım saat kadar gözleyerek en çok anlaştığı yanından ayrılmadığı bir kuşla benimkini aldım.

Şimdi tereddütte kaldığım konu şu. Bu mubişlerde burun rengi mavi yada yakın tonlarda ise erkektir diyoruz. Benim eş olarak aldığım kuşta sanki mavi burunlu. yada bana öyle geliyor. Siz tecrübeli arkadaşlardan kuşun dişi olup olmadığı hakkında bilgi almak istiyorum.

Bu erkek kuşum:
tlzrd.jpg

Bu da yukarıdaki erkekle anlaşan yeni kuş:
tlzxp.jpg

Bu da ikisinin birlikte fotoğrafı:
tlzys.jpg

Umarım ikisi de erkek değildir. :D Yorumlarınızı bekliyorum...

Kadir Bey gelin güzel hayırlı olsun. Bana da dişi gibi geldi. Henüz kızışmamış ama..

yabancı bir sitede aşağıdaki kuşların erkek olduğunu yazmışlar yeşil kuşun cereside resimdeki beyaz kuşunkine benziyor
tm06z.png

yabancı bir sitede aşağıdaki kuşların erkek olduğunu yazmışlar yeşil kuşun cereside resimdeki beyaz kuşunkine benziyor
tm06z.png

İşte benim kafamı karıştıran da bu. Acaba demekten kendimi alamıyorum. kuşlarda eşcinsellik olduğunu da düşünmüyorum ama sanki bizim erkek kendine eş değil arkadaş seçmiş gibi :D

Bir de alakasız olacak ama ikisinin yan yana oldukları fotoğrafta açıkça görülen bir sorun var mavi kuşta. Kuşun kanatları ilk aldığımda yolunmuştu. Şimdi bu halde ve yaklaşık 4 ay geçti. Kuşun kanat tüyleri seyrek ve şekilsiz doğal olarak da kuş uçamıyor. Tavsiyeniz var mı bu kuşun kanatları hakkında. Vitaminler kullanıyorum ama ancak bu kadar oldu.

Resimde tam anlaşılmıyor burun delikleri çevresi mavi mi?Beyaz mı?

Tam beyaz değil ama çok çok açık bir mavimsi halka var genele göre daha da açık renk. Hatta beyaza yakın diyebilirim. Ama petshop sahibi bana şunu da söyledi. Bu kuş kendi elinde yetişen bir kuşmuş ve henüz yeni gençliğe giren, erkek gibi 5-6 aylık bir kuşmuş.

Tam beyaz değil ama çok çok açık bir mavimsi halka var genele göre daha da açık renk. Hatta beyaza yakın diyebilirim. Ama petshop sahibi bana şunu da söyledi. Bu kuş kendi elinde yetişen bir kuşmuş ve henüz yeni gençliğe giren, erkek gibi 5-6 aylık bir kuşmuş.
Erkek olma ihtimali yüksek takip ediceksin ağızdan yem verme öpüşme vs hareketleri yoksa ikisi de erkektir.O zaman ya 2 sine ayrı dişi ya da erkeği değişip 1 tane dişi alıcaksın.

ikiside kesinlikle erkek... ama yeşil olanı vermeye ben kıyamazdım şahsen... şimdi bende 2 dişi var ikisinede kıyamam vemeye...

Erkek olma ihtimali yüksek takip ediceksin ağızdan yem verme öpüşme vs hareketleri yoksa ikisi de erkektir.O zaman ya 2 sine ayrı dişi ya da erkeği değişip 1 tane dişi alıcaksın.

öpüşme hareketi bolca var yem verdiklerini henüz görmedim.

Bu fotoğraf da bana sanki dişi bu kuş dedirtiyor. Sanırım biraz daha bekleyip ikisinin de kızgınlık dönemine gelmelerini biraz daha büyümelerini beklemeliyim..
dosya_20110301111731_1.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Erkek gibi görünüyor. Sizin kuş kanka bulmuş kendine. :D

ille de ben birini verip sadece bi çift yapcam derseniz ben birini alabilirim bilginize. çünkü çok güzeller ikiside... erkek olduğuna emin olabilirsiniz bu fotolar yanlış olsagerek sonradan mavileşiyor o kısımlar. 2 tane dişi besleyen biri olarak söylüyorum ben ikiside erkek bunların.

Ben disi diyorum sonra demedi demeyin :D Hayvan ne guzel anlasiyormus iste ondan iyi mi bilceksiniz aaaa:D

dostum kuşlar ne olduklarını biliyordur ztn erkek erkek ile öpüşüğünü hiç görmedim aksine hep kavga ederler iki erkek bir kafesde cok nadir duryo.

Geri