Karadeniz Pet

Terramycin eczanede yokmu ?

Cüneyt Kaya

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar bugun 3 farkli ilcede eczanelere bu merhemi sordum ve artik uretilmedigini soylediler. Bunun yerine muadil olarak internette genelde yazanlar polimisin ve heksa deri diye geciyor. Peki siz ozellikle muadil olarak ne kullaniyorsunuz.

oksitetrasiklin hcl + polimiksin b sülfat etkin maddesini içeren ilaçlar
HEKSA DERI 15 GR MERHEM 1,11TLPOLIFARMA
POLIMISIN 14.2 GR MERHEM prosp4,82TLKOCAK FARMA
TERRAMYCIN 14,2 GR POMAD 4,91TLPFIZER

bende vilmectin alıcaktım 100 yere sordum anca 1 tanesinde bulabildim.

Valla banada muadil filan dediler ama guvenemedim buradaki arkadaslar belki es deger bir ilac onerebilirler diye once bir sorayim istedim.

Merhaba arkadaslar bugun 3 farkli ilcede eczanelere bu merhemi sordum ve artik uretilmedigini soylediler. Bunun yerine muadil olarak internette genelde yazanlar polimisin ve heksa deri diye geciyor. Peki siz ozellikle muadil olarak ne kullaniyorsunuz.

oksitetrasiklin hcl + polimiksin b sülfat etkin maddesini içeren ilaçlar
HEKSA DERI 15 GR MERHEM 1,11TLPOLIFARMA
POLIMISIN 14.2 GR MERHEM prosp4,82TLKOCAK FARMA
TERRAMYCIN 14,2 GR POMAD 4,91TLPFIZER
merhem olan terramycin beşeri olan yani insanların kullandığı sarı merhem artık üretilmiyor

birde kuşlara verilen antibiyotik olan var toz ondan bahsediyorsanız onu bilemiyorum

merhem olan terramycin beşeri olan yani insanların kullandığı sarı merhem artık üretilmiyor

birde kuşlara verilen antibiyotik olan var toz ondan bahsediyorsanız onu bilemiyorum

Merhem olandan bahsetmiştim eğer buna eş değer bir ürün tavsiyesi olan varsa iyi olur. En ufak birşeyde herkese bu merhemi öneriyoruz ama eczaneye gittiğimizde üretimden kalkmış olduğunu duyunca ortada kalmamak lazım.

Merhem olandan bahsetmiştim eğer buna eş değer bir ürün tavsiyesi olan varsa iyi olur. En ufak birşeyde herkese bu merhemi öneriyoruz ama eczaneye gittiğimizde üretimden kalkmış olduğunu duyunca ortada kalmamak lazım.
1-2 ay önce bende almak için gittiğimde eczacı 3 senedir artık üretilmediğini piyasadan kalktığını söyledi o merhemin

banada muadili olarak Thiocilline verdiler ama sanki Teeeamycin in yerini tutmuyor gibi geldi bana

Arkadaslar eczanelerde deri merhemi yok terramycin ama yine ayni isimde goz merhemi var ve ayni etken maddeleri var sadece goz icin oldugundan daha sterildir kullanim amaci ayni gibi bilginiz olsun.

Geri