teşekkür ve bir soru..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Denizci tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  arkadaşlar 3 gün önce 45 günlük erkek bir muhabbet kuşu aldım. geldiğinden beri önce dışkı problemi oldu, yem yeme problemi oldu, kafes malzemeleriyle ilgili sorularım oldu hepsiyle alakalı olarak buradan yardımcı ve güzel cevaplar aldım. kuşum ufak ufak ötmeye başladı dışkı sorunu düzeldi ve yerden de olsa yem yiyor artık. öncelikle bu sitede ki herkese cevapları ve vakit ayırdıkları için teşekkür etmek istedim. soruma gelirsek kuşumla geldiğinden beri hep ilgileniyorum konuşuyorum parmağımı içeri sokup göğsünü okşuyorum hatta bir kaç kere avcuma alıp öptüm sakin sakin konuştum falan ama bugün ütün gün beni ne zaman görse kanatları tir tir titremeye başlıyor fıldır fıldır etrafa bakıyor göğsünü okşarken de farkettim içi titriyor sanki hayvanın. bir şeylerden mi korkmuştur yoksa normal midir bu davranışı?
   
 2. Batuhan FIRAT
  Çevrimdışı

  muhabbet kuşları avuca alınmaktan hoşlanmaz parmağına çıkmayı sever belki mubişin o yüzden senden korkuyordur. Kuşu avucuna alma. :D
   
 3. Mehmet ŞEKER
  Çevrimdışı

  seni tanıdıkça düzelir.
   
 4. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  bir kaç gün sonra salıcam daha hiç salmadım o zamana kadar elime alışsın diye sürekli elimi sokup okşuyorum göğsünü ve kanatlarını hiç titremezdi bugün işte farkettim çok titriyor hayvan korkmuş belli. avcuma alarak hata yaptım heralde.
   
 5. Mehmet ŞEKER
  Çevrimdışı

  avucuna almakla çok hata etmişsin.
   
 6. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  zaten elime almaya çalışırken çok kaçıyodu kafesin içinde ama avcuma alıp kısık sesle konuşunca sakinleşiyodu üzüldüm şimdi baştan güvenini sarstım hayvanın. ne yapmam gerekiyor bir daha avcuma almam asla ama bir iki gün hiç uğramasam mı kafesin yanına? tekrar güvenini kazanabilir miyim acaba yoksa artık hep korkacak mı :(
   
 7. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  ne yapmalıyım arkadaşlar?
   
 8. Mehmet ŞEKER
  Çevrimdışı

  tekrar güvenini kazanabilirsin.
   
 9. Zeliha BAŞER
  Çevrimdışı

  Kuşunuz geleli daha 3 gün olmuş ona biraz zaman tanıyın. Ona hem onunla ilgileniyormuşsunuz hem de ilgilenmiyormuşsunuz gibi davranın bi süre. Demek istediğim, ara sıra yanına gidin onunla konuşun ama bi süre elinize almak için uğraşmayın kendi haline bırakın. Daha henüz yeni yaşam alanının şokunu üzerinden atamamışken onu çok ürkütmeyin. Birkaç gün sonra kafesin kenarlarına ellerinizi koyarak onunla konuşun eğer tepki vermiyorsa yani ürküp kaçmaya çalışmıyor tedirgin olmuyorsa parmağınıza almaya çalışın ve boyun kısmını okşayın ama sakın avuç içinize almayın. Dediklerime dikkat ederseniz yavrunuz 1 ay sonra benimki gibi avucunuzun içinden kendisi ayrılmak istemeyecek. :)
   
 10. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  teşekkürler önerileriniz için :)
   
 11. Zeliha BAŞER
  Çevrimdışı

  Bide dışarı salmak için o kadar çok acele etmeyin 2 hafta sadece kafesin içindeyken sevin yoksa çevreyi henüz tanıyamadığı için duvarlara camlara çarpabilir zarar görebilir.
   
 12. Batuhan FIRAT
  Çevrimdışı

  rahat alıştırırsın googleye kuş alıştırma teknikleri yaz :D
   

Sayfayı Paylaş