Karadeniz Pet

Tespit edemediğim hastalık

Sinann

Yeni Üye
Arkadaşlar geçen haftalarda petshoptan almış olduğum çiftimin erkeğinde hastalık tespit ettim. Erkek kuş gagasını sık sık açıp kapatıyor, boğazında onu rahatsız edecek bişey var gibi sanki. Burnunda çok hafif akıntı da vardı. Suluguna düzenli olarak limon damlattim, dal darı verdim. Burnundaki akinti gitti ama 1 haftayı geçmesine rağmen ağzını açıp kapama devam ediyor. Üstelik çifti aldığımda dişi yumurta uzerindeydi ama yumurtaların tamamı boş çıktı. Şuanda da disi çiftleşmek istiyor ama erkek kaçıyor. Son olarak; erkeğin ayaklarının normalden koyu renkte yani morarma olduğunu farkettim

Görünen o ki Kuşun nezle olmuş ve limonla sümüğü kesilmiş olabilir ama rahat nefes alamıyor. Kuşun ceresini, dışkısını resim çekip yükleyebilir misin?

Dışkıda bi problem goremedim ben ama hemen temiz bi kagit koyup foto yakalamaya çalışayım

Bide ceresini çekebilirseniz iyi olur. Bazen kuş hastalıktan çıkınca sümükleri kuruduğu için böyle sorunlar baş gösterebiliyor

Umarim anlaşılır burdan.
20180412_211850.jpg
20180412_212109.jpg

cevrenizde götürebileceğiniz veteriner varsa götürün Bursa size yardımcı olacak bir hocamızı etiketliyorum. Hocam bakabilir misiniz @Selçuk YÜKSEL

Video çekmeye çalıştım ama yüklerken sorun oluyo. Nefes alıp verirken hafiften vücutta sallanma kuyrukta titreme ve tık tık ses geliyor. Burun delikleri açık gibi duruyor

Kuş astım veya bronşları iltihaplanmış olabilir. Antibiyotik kullanmanız gerekebilir. Selçuk hoca bu konuda oldukça deneyimlidir. Ben size ilaç önermeden önce hocamız baksın eğer o görmese ben ilaç öneririm

Kuş astım veya bronşları iltihaplanmış olabilir. Antibiyotik kullanmanız gerekebilir. Selçuk hoca bu konuda oldukça deneyimlidir. Ben size ilaç önermeden önce hocamız baksın eğer o görmese ben ilaç öneririm
Haklı olabilirsiniz çünkü uzun süredir geçmedi hastalık. Doğal yolları denedim mümkün olduğunca. Sirke, limon, dal darı gibi. Ayrıca vitamin takviyesi de yaptım

Geniş spektrum li bir antibiyotik olan enrocure kullanabilirsiniz bence diski da bir sıkıntı var çünkü

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Normal eczanelerde bulabileceğim bir ilaç var mı peki kullanmak için? Sirnakta görev yapıyorum çünkü. Çok fazla imkan yok burda malesef

selçuk Hoca mutlaka yardımcı olur. Eğer yarına kadar görmezse ben yazarım hocam. Kuşu sıcak tutmaya çalışın. Bide ılık ve dinlendirilmiş su verin.

selçuk Hoca mutlaka yardımcı olur. Eğer yarına kadar görmezse ben yazarım hocam. Kuşu sıcak tutmaya çalışın. Bide ılık ve dinlendirilmiş su verin.
Tesekkur ederim.Oda sıcaklığı suan 22 derece civarı. Gündüz 24e falan çıkıyor ortalama. Suyu zaten devamli hazır su kullanıyorum oda sıcaklığında.

Kusları ayırın derim bu surecte onada gecebilir aldiginiz yere sordunuz mu veya hic tedavi uyguladiniz mi?

Kusları ayırın derim bu surecte onada gecebilir aldiginiz yere sordunuz mu veya hic tedavi uyguladiniz mi?
Usutmus olabileceğini söyledi, yeni olduğunu düşünüyor o da. Ben de dediğim gibi limon falan verdim ama öyle antibiyotik vs. Kullanmadim

Geri