petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tık YOK..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Caner efkanoğlu tarafından 21 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Caner efkanoğlu

Caner efkanoğlu New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba,

1 Ay geçti, herhangi bi pozitif durum yok eş olmaya dair. Sizce sorun mu var kavga vs. yok ancak eş olmaya dair birşeyde göremedim bu süre zarfında en fazla 1 veya 2 kez sertce bi gaga(öpüşme) olayı oldu. Dahası yok, hiçbirşeyleri eksik değil mama, vitamin takviyeleri yapıyorum 2 veya 3 günde bir.

Yorumlarınız bekliyorum..

Spangle dişi ortalama 1 yaşında(F.Böck kanı) - Tarçın erkek ortalama 1 yaşında (Almanya)

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Jumbolar biraz uğraştırır böyle. Bir de erkek tüyde gibi geldi bana.. İlk fotoğraf.

3. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Maşallah ikiside gayet güzeller.
    Ikisinde de bir hareket yok mu, üreme istediği anlamında.
    Kafes dışına cikarmasaniz iyi olur.
    dip not olarak şunu da soyliyim florian bock kuşları zor çalışır.
    Üreme olayı zayıf olur.

4. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    1 ay kadar ayır kuşları mama takviyesi ver. sonra nijer ver oda fazla olmasın. 1 sonra erkeğin yanına dişiyi at ve 1 hafta sonra yuvalığı tak. sonra beklemye geç. tabi arada havuçlu mama takviyesine devam. sonra olacak inşallah. Şahsen ben bu işlemi yaptım ve şimdi yumurta bekliyorum kuşlarımda.

5. Caner efkanoğlu

Beğenileri:
    0
    İlk fotoğraf 2 gün önce çekilen fotoğraf abi, ilk geldiğinde tüydeydi. Tüyü atlattı yani, Uğraşacağız yapcak bişey yok :)

25 gündür kafes dışına çıkarmıyorum, üreme konusunda ise dişinin eşi vardı yumurtada vardı popoda ancak yumurtayı eritti eşinden ayrıldığı strese girdiği için. Gözlemlerime göre üreme isteği şuanda yok dişidede erkektede.

Mama takviyesi 2-3 günde bir yapıyorum, ayırma konusunda ise bende ayırmayı düşünüyordum yinede bi konu açayım edim bilgili dostlara sorayım dedim. 2 Çift var bende şimdi diyelim 1 Çift yavru daha, dişileri bir kafese erkekleri bir kafese koysam herhangi bi sorun oluşmaz herhalde ? Buarada teşekkür ederim

#5 Caner efkanoğlu, 21 Mart 2015
    Son düzenleme: 21 Mart 2015
  6. Bünyamin Altay

Beğenileri:
    62
    Üreme isteği yoksa ayırma faydali olur tabiki.
    3 hafta kadar ayırıp tekrar birlestirirsiniz. Eşinden ayrılmış
    ise birazda kendine gelmiş olur. Yemin içine biraz kenevir tohumu
    eklerseniz faydali olur. Kondisyon açısından.

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kuşlar çok iyi mamayi çok vermeyin inşaallah olur istediğiniz gibi bence ayıracak bir durum yok 1 ay beraberseler

8. Caner efkanoğlu

Beğenileri:
    0
    Kuşları ayırdım, Erkekleri yuvalığın takılı olduğu kafese koydum dişileride diğer kafese zaten 2 çiftim var 1 çiftim yavru daha 1 çiftim ise bunlar biraz daha hazır olsunlar kızışsınlar 1 ay kadar böyle duracak inşallah sonrasında sorun çözülecek.

9. Bünyamin Altay

Beğenileri:
    62
    Inşallah kısa sürede yavru alırsınız.
    Maşallah güzel kuşlar çünkü, iyi yavrular gelir.

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    inşaallah ama sabretmelisiniz jumbo kuşları normal kuşlara göre daha geç eş alabiliyor bence yan yana en az 4 ay sabretmelisiniz tabi bu benim fikrim

Sayfayı Paylaş