Karadeniz Pet

Tık YOK..

Caner efkanoğlu

Meraklı Üye
Merhaba,

1 Ay geçti, herhangi bi pozitif durum yok eş olmaya dair. Sizce sorun mu var kavga vs. yok ancak eş olmaya dair birşeyde göremedim bu süre zarfında en fazla 1 veya 2 kez sertce bi gaga(öpüşme) olayı oldu. Dahası yok, hiçbirşeyleri eksik değil mama, vitamin takviyeleri yapıyorum 2 veya 3 günde bir.

Yorumlarınız bekliyorum..

Spangle dişi ortalama 1 yaşında(F.Böck kanı) - Tarçın erkek ortalama 1 yaşında (Almanya)

20150310_221226.jpg

img_20150305_132028.jpg

IMG_20150305_132109.jpg

img_20150302_231721.jpg

Maşallah ikiside gayet güzeller.
Ikisinde de bir hareket yok mu, üreme istediği anlamında.
Kafes dışına cikarmasaniz iyi olur.
dip not olarak şunu da soyliyim florian bock kuşları zor çalışır.
Üreme olayı zayıf olur.

1 ay kadar ayır kuşları mama takviyesi ver. sonra nijer ver oda fazla olmasın. 1 sonra erkeğin yanına dişiyi at ve 1 hafta sonra yuvalığı tak. sonra beklemye geç. tabi arada havuçlu mama takviyesine devam. sonra olacak inşallah. Şahsen ben bu işlemi yaptım ve şimdi yumurta bekliyorum kuşlarımda.

Jumbolar biraz uğraştırır böyle. Bir de erkek tüyde gibi geldi bana.. İlk fotoğraf.

İlk fotoğraf 2 gün önce çekilen fotoğraf abi, ilk geldiğinde tüydeydi. Tüyü atlattı yani, Uğraşacağız yapcak bişey yok :)

Maşallah ikiside gayet güzeller.
Ikisinde de bir hareket yok mu, üreme istediği anlamında.
Kafes dışına cikarmasaniz iyi olur.
dip not olarak şunu da soyliyim florian bock kuşları zor çalışır.
Üreme olayı zayıf olur.

25 gündür kafes dışına çıkarmıyorum, üreme konusunda ise dişinin eşi vardı yumurtada vardı popoda ancak yumurtayı eritti eşinden ayrıldığı strese girdiği için. Gözlemlerime göre üreme isteği şuanda yok dişidede erkektede.

1 ay kadar ayır kuşları mama takviyesi ver. sonra nijer ver oda fazla olmasın. 1 sonra erkeğin yanına dişiyi at ve 1 hafta sonra yuvalığı tak. sonra beklemye geç. tabi arada havuçlu mama takviyesine devam. sonra olacak inşallah. Şahsen ben bu işlemi yaptım ve şimdi yumurta bekliyorum kuşlarımda.

Mama takviyesi 2-3 günde bir yapıyorum, ayırma konusunda ise bende ayırmayı düşünüyordum yinede bi konu açayım edim bilgili dostlara sorayım dedim. 2 Çift var bende şimdi diyelim 1 Çift yavru daha, dişileri bir kafese erkekleri bir kafese koysam herhangi bi sorun oluşmaz herhalde ? Buarada teşekkür ederim

Son düzenleme:
Üreme isteği yoksa ayırma faydali olur tabiki.
3 hafta kadar ayırıp tekrar birlestirirsiniz. Eşinden ayrılmış
ise birazda kendine gelmiş olur. Yemin içine biraz kenevir tohumu
eklerseniz faydali olur. Kondisyon açısından.

Kuşlar çok iyi mamayi çok vermeyin inşaallah olur istediğiniz gibi bence ayıracak bir durum yok 1 ay beraberseler

Üreme isteği yoksa ayırma faydali olur tabiki.
3 hafta kadar ayırıp tekrar birlestirirsiniz. Eşinden ayrılmış
ise birazda kendine gelmiş olur. Yemin içine biraz kenevir tohumu
eklerseniz faydali olur. Kondisyon açısından.

Kuşlar çok iyi mamayi çok vermeyin inşaallah olur istediğiniz gibi bence ayıracak bir durum yok 1 ay beraberseler

Kuşları ayırdım, Erkekleri yuvalığın takılı olduğu kafese koydum dişileride diğer kafese zaten 2 çiftim var 1 çiftim yavru daha 1 çiftim ise bunlar biraz daha hazır olsunlar kızışsınlar 1 ay kadar böyle duracak inşallah sonrasında sorun çözülecek.

Inşallah kısa sürede yavru alırsınız.
Maşallah güzel kuşlar çünkü, iyi yavrular gelir.

Kuşları ayırdım, Erkekleri yuvalığın takılı olduğu kafese koydum dişileride diğer kafese zaten 2 çiftim var 1 çiftim yavru daha 1 çiftim ise bunlar biraz daha hazır olsunlar kızışsınlar 1 ay kadar böyle duracak inşallah sonrasında sorun çözülecek.

inşaallah ama sabretmelisiniz jumbo kuşları normal kuşlara göre daha geç eş alabiliyor bence yan yana en az 4 ay sabretmelisiniz tabi bu benim fikrim

Geri