Karadeniz Pet

Tıkanma var galiba(YARDIM)

Murat SEVİM

Yeni Üye
Poposundaki tuyler tamamen kakayla kaplanmisti balcik gibi.Tuyleri makasla kestim.Kusun fotosunu 2-3 hafta once atmistim bi arkadas sabaha yumurta gelir demisti son durum bu tikanmami var.Ne yapmma lazim.
20160514 222633 - Hızlı Resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:03 -->-> Daha önceki mesaj 23:04 --

Sabah kalktim bu sekilde inler durumda geceyi yuvalikta gecirdi.Buyuk diskilar birakmis ama yumrtlayamamis galiba ben cikartcam yumurtasini.

Kardes yumurtayi sen cikaramaZsin tecrubeli birine yada veterinere git kuşu öldürürsun bak

kuşun işkence çekiyor resmen kardeşim yumurta varsa bu gün mutlaka çıkar yumurta yoksa kuş hasta. bu gün çıkartamazsan yumurtayı yarın ı görmesi zor... Ağzına zeytin yağı damlat poposunu zeytin yağı ile ovala hafif den dışarı doğru süt sağar gibi ovala. Youtube de örnek video çok izle ve acele uygula

poposunun fotosunu ceksene .... tıkanma varsa belli olur yumurta ap acık şekilde .... bence bu kuş isal ola bilir dışkı var demişsin birde hastaya benziyor elle beli bir şekilde gelir yumurta tıkanması

Ustteki fotoda var poposu.Az once zeytinyagla ovaladim yumurta yok gibi yuvasinda duruyor yumurtlama pozisyonunda

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sen şu kuşun dışkı ve popo fotosunu atsana . bu kuşun hasta olması kadar doğal birşey yok zaten kafes pas içinde kuş kemirdiğinde doğal olarak zehirlenirde her türlü hastalıkta kapar boyalı kafes kullanmayın

yumurta olsa elinen gelir yuvarlak sertce büyük ihtimalle soguk algını isal olmuş gibi geldi bana dışkısı nasıl

yumurtlamaya uğraşmaktan stres yapmış ve vücudundaki vitamini bitirmiş hasta olmuş.ağzına sulandırılmış vitamin damlatın(2-3 damla).ayaklarını ovalayın.gidişat ölüme gitse bile biraz rahatlatır onu

Kuş bu vaziyette gelene kadar niye beklerler kafes zaten çok adi. İyi kuş yaşamış bunca zaman . Sen birdaha kuş besleme kardes. Kuşu acilen veteriner é götür yada kuscu arkadaslara. Yumurta tıkanması varsa belli olur ama bu hayvan resmen işkence görüyor suan hasta olma ihtimalide var

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri