petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tıkanma var galiba(YARDIM)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Murat SEVİM tarafından 15 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Murat SEVİM

Murat SEVİM New Member

Beğenileri:
    0
    Poposundaki tuyler tamamen kakayla kaplanmisti balcik gibi.Tuyleri makasla kestim.Kusun fotosunu 2-3 hafta once atmistim bi arkadas sabaha yumurta gelir demisti son durum bu tikanmami var.Ne yapmma lazim.
    20160514 222633 - Hızlı Resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:03 -->-> Daha önceki mesaj 23:04 --

Sabah kalktim bu sekilde inler durumda geceyi yuvalikta gecirdi.Buyuk diskilar birakmis ama yumrtlayamamis galiba ben cikartcam yumurtasini.

2. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Kardes yumurtayi sen cikaramaZsin tecrubeli birine yada veterinere git kuşu öldürürsun bak

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    736
    kuşun işkence çekiyor resmen kardeşim yumurta varsa bu gün mutlaka çıkar yumurta yoksa kuş hasta. bu gün çıkartamazsan yumurtayı yarın ı görmesi zor... Ağzına zeytin yağı damlat poposunu zeytin yağı ile ovala hafif den dışarı doğru süt sağar gibi ovala. Youtube de örnek video çok izle ve acele uygula

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    poposunun fotosunu ceksene .... tıkanma varsa belli olur yumurta ap acık şekilde .... bence bu kuş isal ola bilir dışkı var demişsin birde hastaya benziyor elle beli bir şekilde gelir yumurta tıkanması

5. Murat SEVİM

Murat SEVİM New Member

Beğenileri:
    0
    Ustteki fotoda var poposu.Az once zeytinyagla ovaladim yumurta yok gibi yuvasinda duruyor yumurtlama pozisyonunda

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    736
    sen şu kuşun dışkı ve popo fotosunu atsana . bu kuşun hasta olması kadar doğal birşey yok zaten kafes pas içinde kuş kemirdiğinde doğal olarak zehirlenirde her türlü hastalıkta kapar boyalı kafes kullanmayın

7. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    yumurta olsa elinen gelir yuvarlak sertce büyük ihtimalle soguk algını isal olmuş gibi geldi bana dışkısı nasıl

8. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53
    yumurtlamaya uğraşmaktan stres yapmış ve vücudundaki vitamini bitirmiş hasta olmuş.ağzına sulandırılmış vitamin damlatın(2-3 damla).ayaklarını ovalayın.gidişat ölüme gitse bile biraz rahatlatır onu

9. Erol çatar

Beğenileri:
    6
    Kuş bu vaziyette gelene kadar niye beklerler kafes zaten çok adi. İyi kuş yaşamış bunca zaman . Sen birdaha kuş besleme kardes. Kuşu acilen veteriner é götür yada kuscu arkadaslara. Yumurta tıkanması varsa belli olur ama bu hayvan resmen işkence görüyor suan hasta olma ihtimalide var

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş