Karadeniz Pet

Tırnağa Yapışan Dışkı :)

Oğuz Emre

Meraklı Üye
Arkadaşlar az önce yaşadığım olayı sizlerle paylaşmak istedim. Hem bu vesileyle biraz tebessüm ederiz :)

Benim tek olarak baktığım, göz bebeğim, canımdan çok sevdiğim bir erkek muhabbet kuşum var. Son derece akıllı ve alabildiğine yaramaz :).

Bu yaramaz oğlum kafesinde hiç uslu durmadığı için, 1 ay kadar önce tırnağını kafesin tülüne takmıştı. Odaya geldiğimde baş aşağı sallanıyor, tırnak takılı kaldığı için de kurtulamıyordu. Hemen tırnağını kurtardım tabi. Aradan 1-2 gün geçti, tırnağının içi siyahlaştı ve parmağının bir kısmı şişip sulanmaya başladı (Hatta foruma resmini koyup sizlere de sormuştum durumu.). Neyse ki 2-3 gün sonra iyileşti ve ben de durumu takip etmeyi bıraktım.

Gelelim bugünkü olaya... Hergün olduğu gibi rutin kafes temizliğini yaptım ve kapıyı kapatıp bizim afacanı dışarı çıkardım. Parmağıma aldığım sırada, ayağında ve tırnağında siyahlaşma farkettim. Hatta tırnağı komple simsiyahtı. Ve evet bu parmak, 1 ay önce tüle takılan parmağıydı... Eyvah dedim kangren oldu sanırım ayak gidici (bir yandan da kendime kızıyorum nasıl takip etmezsin, nasıl farketmezsin bu duruma gelene kadar diye). Hemen birşeyler yapmalıyım... İnternetten araştırdım ettim Terramycin diye bir merhem önermişler, onu araştırdım ama hiçbir yerde yok. Daha sonra veterinerleri araştırdım falan... Evde Bepanthene krem vardı onu sürdüm ilk önlem olarak. Böyle böyle araştırma yaparken bir yerde denk geldim, 'güçlü bir ışıkla ve büyüteçle ayağını inceleyin, kıymık batmış ya da iplik dolanmış olabilir' diyordu. Açtım telefonun flaşını ve olayın gerçek yüzü o zaman ortaya çıktı. Kafeste ızgara olmasına rağmen nasıl becerdi bilmiyorum ama tırnağına boydan boya dışkı bulaşmış, parmağına da bir miktar bulaştırmış ve kuruduğu için de simsiyah görünüyordu :) Hemen ıslak peçeteyle temizledim. Şimdi tırnağı eskisinden de temiz oldu :D Ama aradan geçen o 2 saatin nasıl geçtini bir ben, bir de Allah bilir...

Biraz uzun oldu farkındayım ama ancak bu kadar kısaltabildim olayın heyecanını yansıtmak açısından:)

Aman sorun olmasında ,sonucunun bu şekilde çıkmasına sevindim..

Gözünüz aydın :)

Geri