petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tırnağı kesildi! Acil yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mert Can AKDOĞAN tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Mert Can AKDOĞAN

Arkadaşlar ltfn yrdım edin 3 aylık kuşumun tırnağını keserken braz fzla kesmşim. Ne yapmam gerek? Veteriner nerde var bilmiorm

2. Tunç ÇAĞATAY

Kanıyor ise pamuk koy sakın ha alkol kolanya vb sürme kanaması dursun durdurmaya çalış tentertiyot sür kuçuk yarabandı ile yapıştır normal yarabındını kes 2'ye onuda 2'ye bol sonra yapıştır 10 dk dursun yarabandı çıkar sonra rahatsız olur

3. Mert Can AKDOĞAN

Arkadaşlar suan peceteyle kani durdurmaya calisiyorm. Acil yardım edin lütfen!!!

4. Mert Can AKDOĞAN

tamam dedklerinizi yapıcam saolun

5. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Muhtemelen damarını kesmişsin veterinere götürmen şart

6. bicere

bicere Guest

Tırnakları kesılıyomu ilk defa duydum yenı aldım bende kusu .s

7. Yılmaz Ç.

Birşey olmaz. pamukla bastırın kanaması durur. Eğer geçmezse kanaması götürün.

8. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    Tırnaklarını kesmek şart değil tırnaklar çok uzunsa sıkıntı yaşayabilirler o zaman kesilir ama tırnak kesme işini konuda da göründüğü gibi kendiniz yaparsanız riskli o yüzden veterinere götürüp tırnak kestirmek daha mantıklı veya uzman bir kuşçu varsa çevrenizde ona da kestirebilirsiniz ama önerim kesinlikle kendiniz kesmeye kalkmayın konuda da göründüğü gibi sorun olabilir.

9. Mert Can AKDOĞAN

Arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Kanamayı 20 dk da durdurdum. Siz olmasanız ne yapardım bilmiyorum. Bir sorum daha var: Yaradaki kan durdu fakat yara açık mikrop kapmaması için krem sürmeli miyim?

10. Mert Can AKDOĞAN

Cevap verecek yok mu?

11. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Açık yaraya pansuman şart , ayrıca acı da çekiyordur bu yüzden veteriner yazdım ben.

12. Mustafa Demir

Bence tendrdiyot sür mikrobunu alır.

13. H. Mehmet YILDIZ

Damarı kesilmiş olailir veterineregötür kesinlikle.

14. Onur TÜFEKCİ

9 temmuzdan beri hala kanıyor mu ? ? ? ?

15. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Gerek yok. Kafesi temiz tut. Kuşu ani hareketlendirecek şeyler yapma.

16. Mert Can AKDOĞAN

Tamam tekrar teşekkür ediyorum foruma yardımlarınız için. Veteriner nerde var bilmiyorum, en yakın veteriner kadıköyde diye gördüm o da karşıda kalıyor :(

17. Mert Can AKDOĞAN

23 Ağustos 2013te kanadı, yani bugün. Kayıt tarihimle karıştırdın galiba abi.

#17 Mert Can AKDOĞAN, 23 Ağustos 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 23 Ağustos 2013

Sayfayı Paylaş