Karadeniz Pet

Tırnağı kesildi! Acil yardım

• Konbuyu başlatan Mert Can AKDOĞAN
  • Başlangıç tarihi
M

Mert Can AKDOĞAN

Guest
Arkadaşlar ltfn yrdım edin 3 aylık kuşumun tırnağını keserken braz fzla kesmşim. Ne yapmam gerek? Veteriner nerde var bilmiorm

Kanıyor ise pamuk koy sakın ha alkol kolanya vb sürme kanaması dursun durdurmaya çalış tentertiyot sür kuçuk yarabandı ile yapıştır normal yarabındını kes 2'ye onuda 2'ye bol sonra yapıştır 10 dk dursun yarabandı çıkar sonra rahatsız olur

Arkadaşlar suan peceteyle kani durdurmaya calisiyorm. Acil yardım edin lütfen!!!

Muhtemelen damarını kesmişsin veterinere götürmen şart

Tırnakları kesılıyomu ilk defa duydum yenı aldım bende kusu .s

Birşey olmaz. pamukla bastırın kanaması durur. Eğer geçmezse kanaması götürün.

Tırnakları kesılıyomu ilk defa duydum yenı aldım bende kusu .s

Tırnaklarını kesmek şart değil tırnaklar çok uzunsa sıkıntı yaşayabilirler o zaman kesilir ama tırnak kesme işini konuda da göründüğü gibi kendiniz yaparsanız riskli o yüzden veterinere götürüp tırnak kestirmek daha mantıklı veya uzman bir kuşçu varsa çevrenizde ona da kestirebilirsiniz ama önerim kesinlikle kendiniz kesmeye kalkmayın konuda da göründüğü gibi sorun olabilir.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Kanamayı 20 dk da durdurdum. Siz olmasanız ne yapardım bilmiyorum. Bir sorum daha var: Yaradaki kan durdu fakat yara açık mikrop kapmaması için krem sürmeli miyim?

Açık yaraya pansuman şart , ayrıca acı da çekiyordur bu yüzden veteriner yazdım ben.

Damarı kesilmiş olailir veterineregötür kesinlikle.

Gerek yok. Kafesi temiz tut. Kuşu ani hareketlendirecek şeyler yapma.

Tamam tekrar teşekkür ediyorum foruma yardımlarınız için. Veteriner nerde var bilmiyorum, en yakın veteriner kadıköyde diye gördüm o da karşıda kalıyor :(

Geri