Karadeniz Pet

Tırnak boyu

Erkan DEMİR

Meraklı Üye
Arkadaşlar meraba, kuşum yaklaşık 2 aylık fakat tırnaklari bana uzun geldi sanki biraz, nasıl kısalir cok uzarsa. Yardimci olursaniz sevinirim
90edf435d3df5693c90c86f760b56448.jpg

4f185d6b6f90a2a3bffa731476285135.jpg

Tırnakları normal boyutta şuan Levent abininde dediği gibi ahşap tünek kullanın uzamasını önler çapı çok ince olmasın

Bende almayi düşünüyodum levent abi tahta tunekden. Kafesde durdugu yokki keratanin nasil torpulucekse :)

Sen üstüne alınma
fakat burdan bütün
insanlığa sesleniyorum
kuşların gagasına
tırnağına müdahale
etmeyin
ahşap tünek
gaga taşı
oynayabileceği
kemirebileceği
bişeyler bulduğu
olduğu sürece
sıkıntı olmaz
saygılar. ..

Bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim, aydinlattiniz olayı.

Veya alırsın tahta tunegi ilaclarsin l
koyarsin kenara 1 hafta sonra takarsin bu kadar basit

Bende ahşap tünek alacaktım kuşçu bana bit yapar dedi almadım bit yapar mı?
Hangi zihinsel engelli kuscu soyledi sana bunu. Arkadas burada o kadar bilen, anlayan, uzman, sozune guvenilecek insan varken maalesef isleri sadece para kazanmak olan kusculara, pet shop lara(duzgun olanlar haric) inaniriz. Hala anlamis degilim. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] gibi, [MENTION=5249]Ercan YAŞAR[/MENTION] gibi, Yusuf Kursat gibi, Serkan ERKAN gibi insanlar varken siz hala gidin onlara inanin. Aklima gelmeyen arkadaslar kusuruma bakmasin.

Bazi petshoplar sadece çıkarları için varlar. Yanilmamak icii tanidigim petshopdan alıyorum. Malesef internet siparis veremiyorum. Bugun tahta tüneli alicam, bide kumlu tunekmi ne varmış o nasil oluyo

Bazi petshoplar sadece çıkarları için varlar. Yanilmamak icii tanidigim petshopdan alıyorum. Malesef internet siparis veremiyorum. Bugun tahta tüneli alicam, bide kumlu tunekmi ne varmış o nasil oluyo

Kumlu tünek bir zamanlar benim kuşumun da vardı. Üzerinde sert parçacıklar var. Kuşun tırnaklarının aşınmasını ve kısalmasını sağlıyormuş. Fakat renkli olanları boyalı. Ben bir kez yıkamıştım hep boya akmıştı. Bir daha da kullanmadım. Tavsiye de etmem. Tahta tünek yeterli olacaktır.

Tamam ozaman bende tahta tünek alayim, teşekkür ederim yorumlariniz icin

kumlu tüneği tavsiye etmiyorum tırnakları törpülenecek diye o kum parçacıkları yüzünden ayaklarıda zarar görüyor tahta tünek yeterlkidir

tahta ahşap veya ağaç dalından tünek kullan o kendi törpüler +dan söyliyim bu tırnak boyu çok uzun değil. sakın sen kesmeye çalışma kanatırsın.

Yok yok ben müdahale etmicem kesinlikle

Geri