Karadeniz Pet

Tırnak kanaması ve zeytinyağı

Mar

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 - 3 saat önce kuşumun tırnağını kesmek istedim damarına da iyice bakmıştım ama nasıl olduysa doğru kestiğimi düşünüyorum yine de kanadı baya kanadı heralde kesince de bağırmıştı çok üzüldüm kanı da görünce acayip korktum panikledim çırpınınca tüylerine de kan bulaştı biraz elim ayağım titredi resmen aldım direk mutfağa götürdüm panikle zeytinyağı iyi gelir diye okumuştum o an direk zeytinyağını ayağına doğru döktüm kanaması durdu şükürler olsun ama çırpınınca tüylerine zeytinyağı bulaştı yıkadım kanı temizledim ama zeytinyağı geçmedi tüyler yapışık duruyor uçmasına falan engel değil şuan ama acayip korkmuş belli onun kadar bende korktum şuan korktuğu için bı de üşümesin diye kaloriferin dibine koydum karanlık bir odada çok üzgünüm ağlamamak için zor tutuyorum kendimi çok iyi arkadaş oluyodu bana kötülüğünü istemedim bende ama nasıl olduysa oldu napmaliyim lütfen yardımcı olur musunuz

Kanaması durduysa sıkıntı yok.İyileşir 1 haftaya falan. Ama keşke karanlık oda da yalnız bırakmasaydınız. Korktuğu için yanınız da durması daha iyi olurdu. Ve güven kaybı yaşamanız daha az bir olasılık olurdu.Kanatlarını kendi temizler. Sizde takip edin çıkmazsa yakarsınız biraz zaman geçince.

Tamamdır alıyorum hemen yanına ama yakma olayı nasıl onu anlamadım

Bir de 1 2 haftaya eskisi gibi olur mu huyunda falan değişiklik olur mu kardeşim

Yapabileceğim birşeyler varsa ne gerekiyorsa yapayim bı de kardeşim kendimi çok sucluyorum bu olayda

Yapabileceğim birşeyler varsa ne gerekiyorsa yapayim bı de kardeşim kendimi çok sucluyorum bu olayda
Yakma değil ya kusura bakmayın yıkarsanız olacaktı o farkında değilim. Aman yakma falan yapmayın :) O kadar uzun bile sürececğini sanmıyorum. Daha çabuk iyileşir. Acık yara yoksa yapmanız gereken birşey yok. Varsa azar azar tentürdüyot sürebilirsiniz mikrop kapmaması için. Bir süre size karşı cephe alabilir, sizden kaçabilir. Ama siz pes etmeyip ilgilenmeye devam ederseniz tekrar size güvenecek ve eski halini alacaktır. Belki de hiç uzaklaşmayacak bu da olası bir durum. Ama dediğim gibi kaçarsa gelmezse size siz pes etmeyin ilgi alakasını eksik etmeyin. Sürekli ilgilenin bilerek zarar vermediğinizi vermeceğinizi anlasın .

Korkmayın hiç sıkıntı olmaz. Yağ lekesi için sirkeli suyla sipreyleyebilirsiniz. Zamanla size güveni yeniden gelecektir. Korkacak birşey yok yani.

Abi sağolun valla inşallah çabucak düzelir paşam

Abi bı de bunu pudrayla da temizleyebiliyormusuz heralde uygulaması nasıl acaba

Tırnakları çok uzun değilse deformasyon yada tutunmasında bir problem teşkil etmiyorsa zaten kesmeye gerek yok.Bu tür hatalı kesimlerde makastan kana enfeksiyon kapma riskide var o yüzden makasları kullanmadan önce dezenfekte edelim.

Abi bı de sirkeyi nasıl uygulamak lazım

Bir daha elimi surmem zaten abi tanıdık bir üretici abi var ondan yardım alırım

Geri