petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tırnak kesimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve pitt83 tarafından 7 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. pitt83

pitt83 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşumun tırnakları biraz rakılmaya başladı ama tırnak uçlarında hiç beyazlık yok komple koyu renk. İlk aldığımda uçlarındaki beyaz kısımdan kesmelisin koyu kısımda sinir var canlarını acıtır diye okumuştum tıpkı bizim tırnaklarımız gibi. Ama bunun ucunda beyazlık yok ne yapmalıyım acaba ?

2. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    dikkatli baktığında damar görürsün tırnakda o kısımı kesmemen lazım göremiyosanda en ucundan çok az birşey kesebilirsin ama görmeden yapmak riskli olur

3. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Nacizane tavsiyem tırnak kesmeyiniz. Kafeste yoksa tahta tünek, zımparalı tünek bulundurun. Kesilen tırnak kanar da mikrop kaparsa (Yüksek bir ihtimal) parmaklarının çürüyüp düştüğünü görürsünüz. İlk kuşuma petshop bunu yapmış, kanatlarını da kesmişti. Ne o parmaklar geri geldi ne de kanatlar.

4. pitt83

pitt83 New Member

Beğenileri:
    0
    damarı tırnağın başlangıcında görüyorum ama işte sonu koyu renk olduğu için göremiyorum. Sanki ilk kestiğimde tırnağının uçları beyaz renkliydi yanlış mı hatırlıyorum acaba?

5. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    o zaman yavruymuştur.bazı kuşlarda büyüdükçe koyulaşır tırnak

6. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Milimetrik sadece ucundaki sivriliği alın yeter. Takılmaz o zaman. Hem kanama vs. korkusu da yaşamazsınız. Hem de fazla kesmediğinizden hayvan tutunma zorluğu çekmez. Ben kendim kesiyorum kuşumun tırnağını. 5 kere kestim Allah'a şükür hiç kanatmadım kanatmam da. Dediğim gibi damarı bile işin içine katmayın tırnak makasının ucuyla sadece bir milimlik bir kesişle tırnağın ucundaki sivriliği alın.

7. pitt83

pitt83 New Member

Beğenileri:
    0
    Aynen öyle yaptım hiç bi sorun çıkmadı çok şükür. Teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş