Karadeniz Pet

Tırnak kesiminde kan durdurma tekniği

• Konbuyu başlatan Buğra
  • Başlangıç tarihi
B

Buğra

Guest
Muhabbet kuşunuzun tırnakları hem kendine zarar vermesine hemde size zarar vermesine neden olabilir nekadar tahta tünek kullanılsa bile uzayabiliyor tırnaklar. Ve bu tırnak kesimini yapan kişi en amatöründen profesyoneline kuşun ani bir hareketi ile üzücü bir sonuç alabiliyor. Ancak söyleyeceğim uygulama ile kanama kısa sürede durabiliyor. Tecrübe ile sabittir...

TRANSAMiNE AMPUL

Bu ilacı bir gazlı beze damlatın veya direk tırnağa damlatın ondan sonra o gazlı bez veya peçete gibi temiz birşeyle güzelce kanayan yere bastırırsınız kan kısa sürede dururacaktır.

Bence muhabbet kuşu besleyen kişiler evinde bu ilacı bulundurmalı...

İlacı eczanelerde bulabilirsiniz...

İnşallah bu bilgiler faydalı olur :) hep ben bilgi isteyecek değilim birazda benim faydam olsun :D alıntı değildir kendi bilgimdir... :D

TRANSAMİNE, antifibrinolitik adı
verilen pıhtı oluşumunu
kolaylaştıran ilaçlar gurubundadir genellikle ameliyathane ve cok kanamali hastalarda kullanılır

ama ben her şeye ragmen bu isi bilen kişilerin yapmasından yanayim

tabiki bencede bilen yapmalı. ancak en bilen kişi bıle kuşun bi ani hareletinden kanatabilıyor. internettenmi buldunuz yoksa sizdemi bu işın icindesınız .

Paylaşım için teşekkürler.

İşi bilen birinin yapmasından çok işi kuşun kendine bırakırsaniz ne siz ne de kuslariniz acı çeker sıkıntı çekmezsiniz. Kuşlar zaten kendileri tırnaklarını torpuluyorlar yani sizin ek olarak birsey yapmanız gerekmiyor arkadaşlar.. Ayak sagligi için tahta tunek ve Gaga sagligi içinde güzel bir gaga taşı kullanirsaniz sorun olusmaz..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Tırnak kesimi riskli bir işlemdir.

Dediğiniz gibi besleyen herkzde bulunmalı bu ilaç..