Karadeniz Pet

Tırnak Kesme Sorunu

calculus07

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşumun tırnakları biraz uzamış gibi geldi sanki bana uçları batıyor üstümüze konunca ama elime alıp kesmek istemiyorum bizden korkmasını istemiyorum yeni alıştırdık daha zaten tahta tünek var ama çok kalın olmadığı için orada törpüleyemiyor başka bir önerisi olan var mı?

sulugun oldugu tarafa kumlu tunek koyun kus su ıcmek ıcın mecburen kumlu tunege cıksın..kısa sürede törpülenir.

sulugun oldugu tarafa kumlu tunek koyun kus su ıcmek ıcın mecburen kumlu tunege cıksın..kısa sürede törpülenir.

hocam bu kumlu tünekleri nerden temin edebilirim benim tahta tünek bu kadar kalın olmadığı için tırnakları havada kalıyor tahtaya değmiyor
p1030120w.jpg

hocam bu kumlu tünekleri nerden temin edebilirim benim tahta tünek bu kadar kalın olmadığı için tırnakları havada kalıyor tahtaya değmiyor
p1030120w.jpg

Forumda bir konuda kumlu tüneğin bir kuşun ayaklarını mahfettiğine dair foto vardı. Bence kullanma. Al eline bir ışık damarlara dikkat ede ede kes. Ya da bir kuşçuya götür onlar kessin.

Forumda bir konuda kumlu tüneğin bir kuşun ayaklarını mahfettiğine dair foto vardı. Bence kullanma. Al eline bir ışık damarlara dikkat ede ede kes. Ya da bir kuşçuya götür onlar kessin.

korkuttunuz beni şimdi yaw :confused: bu çelişkiden sonra kesinlikle kullanmam ya elime alıp korkutmak istemiyorum kuşu ya bidaha korkup bize gelmezse ürkerse

kardesım sen al kumlu tunegı sulugun oldugu yere koy ama gıdıp sureklı takıldıgı alana bırakma,yıllardır papaganlarımda kullanırım bırsey olmaz,sadece sulugun oldugu alana koyacaksın..ayagı falan kanamaz onlar tum tuneklerı kumlu yapıyorda ondan..sen petshopculardan 2 3 lıraya al bır adet kumlu tunek..sen sulugun oldugu alana koyacaksın sadece..kus orada zaten 2 dk takılmıyor..hıc bırsey olmayacak guven bana.
http://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/quik-papagan-kumlu-tunek-65241522 örnek

kardesım sen al kumlu tunegı sulugun oldugu yere koy ama gıdıp sureklı takıldıgı alana bırakma,yıllardır papaganlarımda kullanırım bırsey olmaz,sadece sulugun oldugu alana koyacaksın..ayagı falan kanamaz onlar tum tuneklerı kumlu yapıyorda ondan..sen petshopculardan 2 3 lıraya al bır adet kumlu tunek..sen sulugun oldugu alana koyacaksın sadece..kus orada zaten 2 dk takılmıyor..hıc bırsey olmayacak guven bana.
Quik Papağan Kumlu Tünek GittiGidiyor'da 65241522 örnek
hocam kuşa bir zarar gelmesindee gözümüz gibi bakıyoruz zaten

hocam bak sana daha nasıl acıkca ızah edeyım bılemedım,örnek kafeste 3 tünek var(2 tahta + 1 kumlu)..kuş ayağı acırsa zaten kumluda durmaz gider 2 sinde takılır ..sen sadece su oldugu alana koyacaksın kuş suyunu içerken 10 15 saniye orada yürüyecek ve 1 aya kadar tırnakları gidecek..sonra istersen kaldırırsın tüneği..3 ayda bir koyarsın..sen bana güven...hiç bir sorun olmayacak..mercedeste biri alkollü kaza yaptı diye mercedes kötü araba olmaz..bizim iş buna benziyor..sen rahat ol kuşu gözlemle göreceksin 1 aya ciddi oranda azalacak.

p1030120w.jpg

Bende Kumlu tunek kullanıyordum fakat bır yararı oldugunu düşünmüyorum. En ıyısı bılen bırısıne rıca etmek ayrıca yara olmaz canı acımaz

Daha kalın tahta tünek alırsan törpülenir.Bulamassan agaca dalından yap.

Hocam kesinlikle kumlu tünek kullanmayın..Resimdeki kuşun tırnakları gayet normal uzunlukta.. çok uzamış gibi bir durum yok.. Zaten rahatsız olduklarında kendileri tırnaklarını düzeltiyor.. Ayrıca tünek kalınlığıda normal düzeyde.. Akışına bırakın herhangi bir müdahalede bulunmaya gerek yok..

cevaplar için hepinize teşekkürler arkadaşlar

Geri