petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tırnak kopması parmak kırılması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Hakan ÖZTIRAK tarafından 13 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    kuşumun tırnağı bu sabah kafes tülüne takılmış kendi başına çıkaramamış dahadada kötü yapmış en sonunda tırnağı kopmuş bana parmakta kırılmış gibi geldi ayakta duramıyor tellere tırmanamıyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. alpdna

alpdna Administrator
    Administrator

Beğenileri:
    135
    vakit kaybetmeden lütfen veterinere gidiniz.

bilgeminnos bunu beğendi.
  3. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Götürecek veteriner bulamadım ben ne yapmalıyım parmak kırık gibi geliyor bana

4. bilgeminnos

bilgeminnos Active Member

Beğenileri:
    44
    ınternetten veterıner ( fakulte) telefonla ulas vıdeo resım artık nerden ulastırabılıyosan at en azından ılac felan verı ne yaacagınızı solerler veterıner kustan cok anlamasa bıle kırık cıkıktan anlıyolar ıyı arastırın oda bı canlı sonucta bole fotolar gorunce cok uzuluyorum
    ve TÜLÜ KALDIRIN yoksa daha cok sakatlanmalar yasanır etraf pıslenıyo dogru ama bu kusu sahı plenıyosanız temızlemeyıde goze almalısınız hep forumlarda goruyorum kuslar tül yuzde doksan tül yuzunden sakatlanıyolar keske kımse kullanmasa !!!!!

ya ben bu forumda veterıner numarası veren vardı ustalardan mesela sorabılırsınız ustalara kusunuzla ılgılenıcek veterınerle gorusturecektır

5. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Yardımınız için teşekkür ederim. Ben tül kullanmıyodum ama evdekiler takıyor işte engel olamıyorum. Fırsatım olma salma yapacam rahat rahat uçsunlar

6. bilgeminnos

bilgeminnos Active Member

Beğenileri:
    44
    sızede hak verıyorum cunku evdekıler mısafır gelcekse hemen tülü gecırıyolar ne kadar karsı olsamda ve genel anlamda konustum sıze gore degıl genelde ya cocukların oyuncagı ya fıyatıyla mukayese edı ucaga ucretını odemeyı o fıyata yenısını alırım dıye kusu oracıkta bırakanlar (bunuda gordumya artık dahada bısey demıyorum )veterıner ımkanları oldugu halde gotürmeyenler,,,,,,,bu lıste uzar gıder sadece sus ıcın hıc bı hayvan alınmamalı

bu arada ınsallah duzelır elındekı canlının acı cekmesını gercekten yasayan bılır gecmıs olsun

7. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Bende katılıyorum size hiçbir canlıyı süs olarak veya eğlence olarak görmem o yüzden zarar gelmesini istemem zarar geldiğinde de ortada bırakmam o yüzden biran önce tedavi uygulamak istiyorum

bilgeminnos bunu beğendi.
  8. jarhead

jarhead Member

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun kardeşim ne yapacağın hakkında fikrim yok çünkü uzman değilim. Ama sana soylenenlere birsey eklemek istedim ben tül takıyorum hiç ama hiç sorun yaşamıyorum çünkü tahta tünek ve kumlu tünek kullandığım için tırnaklar sivrilesip uzamiyor ve böyle hadiseler yaşanmıyor inşallah düzelir. Saygilarımla.

9. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Sağolun inşalah kimsenin başına böyle birşey gelmez. Bende ağaçtan dal kırıp tünek yaptım ama hiç plastik tünek kullanmadım şuan kafesimde normal tahta tünek var ama tırnakları hala uzun. Kumlu tünek hiç kullanmadım ayaklarına zarar veriyo diye okumuştum

10. jarhead

jarhead Member

Beğenileri:
    1
    Ben kullandım hiç bir sıkıntı görmedim hatta kullanmaya da hobipetin hediye gönderdikleri ile başladım bu kuşlar doğada hertürlü şeye konuyor kumlu tünek ne gibı zarar verebilirki? Ama haklısınız internette o kadar kirli bilgi var ki biri diyor verin diğeri sakın vermeyin bu ilyas salmanin filmindeki gibi biri biz yolun tam ortasindayiz biri kaç bilo diyor diğeri kaçma bilo diyor ben bize üzülmüyorum ama bu kuşlar o süre zarfında zarar görüyor insan bazen ne yapacağını şaşırıyor.

11. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Evet bende internette yeteri kadar bilgi olmadığı için burda ustalara soruyorum

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu tırnağı kırılması