Karadeniz Pet

Tırnak

selindmryk122

Yeni Üye
Arkadaşlar ben kuşumun tırnaklarını kesemiyorum pek elde durmuyo petshopa götüremem anında kaçmaya çalışıyor tırnak işini nasıl halledebilirim eşeleniyor falan rahatsız oluyor galiba

Tırnağa bakın

Ekli dosyalar

• 0D02ABB4-29AF-48F5-AE0A-85BBDE00A165.jpeg
    0D02ABB4-29AF-48F5-AE0A-85BBDE00A165.jpeg
    136.3 KB · Görüntüleme: 20
belli bir süre tahta tünek kullandığında belli bir miktar tırnakları törpülüyor fakat illakli kesmem gerek dersen kuşların çoğu bu işlemden rahatsız olur onu engellemen çok zor keserken aşırı az kesmen gerek biraz fazla kesersen öyle bir konuya şahit olsun tırnaklarının orada damarlar var kan kaybından ölür

belli bir süre tahta tünek kullandığında belli bir miktar tırnakları törpülüyor fakat illakli kesmem gerek dersen kuşların çoğu bu işlemden rahatsız olur onu engellemen çok zor keserken aşırı az kesmen gerek biraz fazla kesersen öyle bir konuya şahit olsun tırnaklarının orada damarlar var kan kaybından ölür
Biliyorum o yüzden ben kesemem petshopa da asla götüremem bu kuşu

Bende 2 senedir Haydarın tırnağını kesmedim.Kendim dut dallarından tünek yaptım kafesine ve yaşam alanı oluşturdum kafes dışındada yine dallardan..Sanırım onların faydası oldu.

Bir tane aynayı kafesin dışından tellere yakın olarak bir kişi tutsun tek başına biraz zor oluyor ama veya siz tutun tellere tırmanınca dikkatlice ucundan tek tek kesin yalnız iyi ışık alan bir yer olsun damarları görün ona göre işlem uygulayın ben böyle yapıyorum bir kuşuma üç yıldır o anlamadan hemen hallediyoruz