petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tırnakları Uzun mu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Önder AYYILDIZ tarafından 8 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    5
    Bi kaç gün önce dikkatimi çekti erkek tırnagıını gagasıyla tutup çekiyordu.
    Dişiyede ayak atmaya çalışırken dişinin çekildiğine felanda denk geldim.
    Tırnakları uzun mu ve bu çiftleşmeyede engel olur mu dişi bu yüzden kaçıyor olabilir mi ?

2. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    Bana uzun geldi kendi kuşumla kıyaslayınca tahta tüneğin çapı daha büyük tutulursa tırnakları törpülenir diye düşünüyorum. İnce kalmış tünek

3. Pasa89

Pasa89 Member

Beğenileri:
    0
    Genelde kuslar uzun tirnaklari kendileri kemiriyor ve kisaltiyor. Bu islemi yapmayip zararli oldugunu dusunseniz ve kesmeye marar verseniz de tırnakların icinde sinir be damar oldugunu unutmayin. Belli bir yere kadar gelen danarlar var onlari kesmeniz halinde kusa ciddi zararlar verebilirsiniz. Tirnaga isik tatarak siniri gorebilirsiniz. Tavsiye etmem ama keserken lutfen iyice arastirin derim

Sayfayı Paylaş