Karadeniz Pet

Tirnakta iltihaplanma !!!

sametyetgin

Yeni Üye

Arkadaşlar ne yapmam gerekiyor bilmiyorum yardim edermisiniz.

veterinere götürün bence.ilaç tedavisi önerirler.

Geçmiş olsun. Terramycin deri merhemi sürebilirsin.

8699532380111.png

Arkadaslar kusu yikadim tirnaklari dustu icinden ince tirnaklar cikti bu kotumu

[MENTION=15572]sametyetgin[/MENTION] Geçmiş olsun. Levent Abi'nin de dediği gibi Terramycin kullan. Çözüm olmazsa veterinere götür.

Tırnakları çıktı ne demek. Resme de baktım bişey göremedim?

Ayaklarinin ikisinede bakarsaniz diger ayanin tirnaklari cikti icinden ufak tirnaklar cikti

Ayaklarinin ikisinede bakarsaniz diger ayanin tirnaklari cikti icinden ufak tirnaklar cikti

Şimdi farkettim Çok ilginç. Yalnız o çıkanlar tırnak değil. Quick denilen damarların ve sinirlerin olduğu yer. Resimden anlayabilirsiniz. http://littlefeatheredbuddies.com/images/info/health-nail.jpg Tırnağın kabuğu kurumuş düşmüş ama özü duruyor. Bactroban sürün ve iki parmağıda ayrı ayrı sarın. Oynayıp ta oralara da zarar vermesin. Yoksa bir daha tırnak çıkmaz. Zamanla tırnak büyüyecektir. Geçmiş olsun.

Teramisin kullandim bide annem yara kremi verdi dogalmis onu surcem bu mantar filanmidir acaba

Teramisin kullandim bide annem yara kremi verdi dogalmis onu surcem bu mantar filanmidir acaba

Teramisin artık hastanelerde bile çok kullanılmıyor. Benim dediğim de ucuz bişe. Krem alın ama merhem değil. Mantar olduğunu düşünmüyorum. Parmak yara olunca tırnak düşmüş. Bizim de parmağımıza bişey olunca tırbağımız çıkabiliyor. Onun gibi. Ama sarmayı unutmayın.

Geri