Karadeniz Pet

toptan muhabbet yemi alabilecegim yer varmı

ben marka olarka demedım.Karışım olarak yani içinde aspurun olmadığını bile bile hayvanlara sadece onu verenler gibi kastettim.

Valla üretimde nerede olduğumuzu net olarak gösteriyor yazdıklarınız.Kuşu çok olan arkadaşlara daha çok lafım.Kuştan gelen maddiyatı kuşlara vermiyorsunuz demekki.Üzücü tabi.Bende 100e yakın kuş var biraz çıkar biraz iner sayı ama pek değişmez.Yem iyi olmazsa huzursuzluktan giderim ben.Şurda 3 takımın yavrularıyla mamada-yemde alınır.Diğerlerinden geleni ne yaparsanız yapın ona kimsenin diyecek br şeyi yok.Ama bu yazdıklarınıza hakikaten çok üzüldüm.Biraz vicdan varsa kuşlara hak ettiği gibi davranırsınız.Başka diyecek bir şeyim yok.

Yavru satabilsek sorun kalmayacak ama maalesef petshoptan daha uygun vermemize rağmen kimse almıyor, açıkçası hobi olarak başladığımız bu işi bırakma noktasındayız, sürekli cepten çıkıyor mama ve yem parası, daha ne kadar devam ederiz bilemiyorum.

Valla durum bende de çok farklı değil.2.5 yıl önce 20 liraya verıyordum yerlı yavruları.Şu an anca 18 civarı.Ben show ve tepelilerle karısık baktığım için ne alırsam hepsine veriyorum.Bu durum yerli ve kırıkların işine geliyor :)

ben özellıkle içinde aspur az olandan alırım mesela :) aspuru daha sonra gerklı zamanlarda ayrı ayrı vermeyı tercıh ederım ki levent acar ve atılımda aynı şeyı yapıyor :) benden ögrendıler ama neyse karıştırmayalım orasını :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:18 -->-> Daha önceki mesaj 01:15 --

uygun fıyata muhabbet alınır :)
petshop verdıgı fıyat olursa 15-20 tane lazım bana :)

Bizde durum daha kötü, petshopa 17,5 dan verdik almadı, 15'ten vermeye kıyamıyoruz, yerlileri elden çıkarsam bende tamamen jumboya geçecem.

Yıllardır kırık kuşlar yerliler falan üretiyorum.Hiç elimde kalmaz kuş.Üresin diye hiç ku çiftleştirmedim.Eğer kuşta irilik yoksa o zaman rengi güzel olmalı mantığıyla kuş üretiyorum.
Ama aspur ağırlıklı yiyende var darı ağırlıklı yiyen de var.Ben %40ı kışında %50yi buldururum aspurda.Gerktiği zaman derken yavru dönemi diyorsanız ben her dönemde beslenmeye dikkat ederim.Aspur ağırlıklı yiyen kuşu üzemem.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:25 -->-> Daha önceki mesaj 01:22 --

Bizde durum daha kötü, petshopa 17,5 dan verdik almadı, 15'ten vermeye kıyamıyoruz, yerlileri elden çıkarsam bende tamamen jumboya geçecem.

Eğer kuşlarda al beniyi arttırırsan muhakkak almak isterler.Ben 18 derken hatır üzerine ara ara veriyorum yoksa benden alamazlar o paralara.1 hafta verdiysem kuş 5-10 gün sorna uğradığımda verdiğim kuşları göremem.

Yurt dışından kaçak gelen kuşları 11 liradan aldıkları için 17,5 lira pahalı geliyormuş, petshopun bir arkadaşımdan tanesini 15 liraya aldığı kuşu, ev üretimi adı altında 35 liraya sattığını gördüm, maalesef durum bu şekilde, yoksa kuşlara cede mama veriyorum ve içine eklemediğim mama takviyesi kalmadı, yani çok iyi bakıyoruz, olmadı 5-6 yerli yavru verip Jumbo almayı deneyecem, bu sayede sayıyı azaltabilirim belki.

evet tepeli ve show kuşu bakmak biraz olsun yerliye göre alım satımı değer görüyor.Bende de çok kalmadı yerli kuşlar şurda 13-15 takım anca çıkar.Ben daha çok damızlık olarak kullanmak isteyenlere veriyorum il dışına.45-50 günlük civarı toplu 25 ten veriyorum.Sağolsunlar sürekli istiyorlar oldukça veriyorum.

Muhabbet kuşu için tohum kalitesi bakımından( tohum kaltesi derken aşırı tohum çeşitliliğini kastetmiyorum) Tohumun içi doluluğu,tohumun kalitesi,tozsuz olması v.s kapsıyor.
1-)Natural king muhabbet yemi
2-)Versele Laga muhabbet yemi
3-)Deli Nature muhabbet yemi
4-)Bravo muhabbet yemi
5-)Vivid muhabbet yemi
6-)Myyem üretim yemi
6-)Quik muhabbet yemi

Diye sıralayabilirim.

Bravo 302, 65 lira olmuş ve 31 Ekim'de dağıtıma başlıyorlarmış, içine 5 kg kadar aspur atınca güzel olur (Daha önceden de böyle yapıyordum).

Vividbird'i aradım bugün Vivid 25 kg karışık muhabbet için 100 liraya ek olarak kargo dediler şaşırdım.

[MENTION=1018]Mehmet KILINÇ[/MENTION] daha yenı aldık biz VİVİD 55tl bır yanlışlık vardır

Enteresan :S İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ ‹ Vivid Bird | Sade Kanarya Yemi, Karışık Kanarya Kuşyemi, Karışık Meyveli Kanarya Kuş yemi, Vİvid Ultra Kanarya Kuş yemi, Mozaik, Ağdarı, Sarı Darı, Kızıl Darı, Akdarı, Karışık Muhabbet Kuş yemi, Karışık Meyveli Muhabbet adresinden 0(282) 261 30 02 bu numarayı aradım bayan 100 lira ve kargo dedi, bende kalsın dedim o zaman. Levent abi de dedi yeni aldık vivid diye bende ondan aradım. Bence de bir terslik var yarın bir daha mı arasam ne etsem.

Konuyu hortlamış gibi olacak ama vivid karışık yem nerden alabilirim uygun fiyata

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri