Karadeniz Pet

Tosunun eş zamani gelmis mi?

Kayra kirac

Yeni Üye
Merhaba 4 bucuk bes aylik erkek oldugunu dusundugum bir muhabbet kusum var adi tosun. Annesinden iri dugu icin tosun ismini verdim. Egitmek icin biraz gec kaldim sanirim kusum benimle olmadigi icin ilgilenemedim cere rengi koyu mavi. Tosuna es almalimiyim. Ilk esi oldugundan zorluk yasarmiyiz. Ve yavru kuslarin ciftlesme zamani kac ayliktir. v

Son düzenleme:
6-7 aylıktan sonra ergenliğe girerler.
Ama özellikle dişilerin 1 yaş civarı
eşe atılarak yavrularını almak daha
sağlıklı olur.

Tosunun resimleri
0c7997d66ca981a19cd957f8cda39685.jpg

18ee617f6ce3cf229f992e5909fb89e5.jpg

d22a757a2f250afe55562f3a87435950.jpg

Bu flasli cekim
16cc9b797662a8b01c8fddffda6acd18.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:29 -->-> Daha önceki mesaj 13:26 --

6-7 aylıktan sonra ergenliğe girerler.
Ama özellikle dişilerin 1 yaş civarı
eşe atılarak yavrularını almak daha
sağlıklı olur.
Sizce kusum kac aylik. Ese atilmali mi

Hemen hemen zamanı gelmiş.
Ama bana sorarsanız biraz daha
bekleyin derim, bu hem kuşunuz
hem de olacak yavruların sağlıklı
için daha yararlı olacaktır.
Benim fikrim.

Hemen hemen zamanı gelmiş.
Ama bana sorarsanız biraz daha
bekleyin derim, bu hem kuşunuz
hem de olacak yavruların sağlıklı
için daha yararlı olacaktır.
Benim fikrim.
Tamam olur peki bir ay sonra alsam nasil olur. Ayrica tosunun anne babasi da bende. Iki cift olursa yavru alma suresi kisalir mi ise yarar mi. Tosuna es alinca

Tamam olur peki bir ay sonra alsam nasil olur. Ayrica tosunun anne babasi da bende. Iki cift olursa yavru alma suresi kisalir mi ise yarar mi. Tosuna es alinca

Ortamda başka çift kuşların olması onların kur ve çiftleşme sesleri yeni eş olmuş kuşlar üzerinde olumlu etki yapacaktır.

2 ay daha bekle bence

Bence kuşun 7 aylık sa ona uygun eş seçmen lazım 6 aylık 7 aylık bilemedim 8 aylık olsun

Kayraa kuşun kuyruğu nerde.:D Banyoluk ver biraz vitamin depola yavru ne güzel tosun gibiydi bendeyken şimdi çok zayıflamış annesı ve babası ile karşılıklı koy kafeslerini , tek kaldığı için çok yemiyor strese girmiş belli . Bir de gaga taşı al , gagasını yontsun biraz. Bence şimdiden yanına eş al , 3-4 aylık güzel bir dişi al sarı renk ağırlıklı olsun . Birlikte yaşamaları daha iyi . Maşallah yavruya. :)

Kardeşim yanlışın var bu kuş 1 yaşına yaklaşmıs 4 5 aylığı çoktan geçmiş kızgınlaşma vakti gelmiş her an eş alabilirsin Buradakiler fazla anlamıyor herkese kulak asma beni dinle

Kayraa kuşun kuyruğu nerde.:D Banyoluk ver biraz vitamin depola yavru ne güzel tosun gibiydi bendeyken şimdi çok zayıflamış annesı ve babası ile karşılıklı koy kafeslerini , tek kaldığı için çok yemiyor strese girmiş belli . Bir de gaga taşı al , gagasını yontsun biraz. Bence şimdiden yanına eş al , 3-4 aylık güzel bir dişi al sarı renk ağırlıklı olsun . Birlikte yaşamaları daha iyi . Maşallah yavruya. :)
:) kuyruk tuyleri düşmüş. Zaten 5 taneydi simdi daha cok cikiyor kuyruk duzeni. gun asiri banyo yapiyor. Malesef benim elime gectiginde bu boyuttaydi. Tosun diye sevdigim icin tosun diyorum. Tosunluk oldugundan degil. Ce telefondan oyle cikmis topak gibi masallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:56 -->-> Daha önceki mesaj 14:54 --

Kardeşim yanlışın var bu kuş 1 yaşına yaklaşmıs 4 5 aylığı çoktan geçmiş kızgınlaşma vakti gelmiş her an eş alabilirsin Buradakiler fazla anlamıyor herkese kulak asma beni dinle
Vallahi sen bilirsin de kusun sahibi bozo neye gore bir yas dedin anlamadim daha yavru bu annesinden iri bir kus.

:) kuyruk tuyleri düşmüş. Zaten 5 taneydi simdi daha cok cikiyor kuyruk duzeni. gun asiri banyo yapiyor. Malesef benim elime gectiginde bu boyuttaydi. Tosun diye sevdigim icin tosun diyorum. Tosunluk oldugundan degil. Ce telefondan oyle cikmis topak gibi masallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:56 -->-> Daha önceki mesaj 14:54 --

Vallahi sen bilirsin de kusun sahibi bozo neye gore bir yas dedin anlamadim daha yavru bu annesinden iri bir kus.

Gözlerine bak irisler ne kadar belirgin bekleyin bende 5 aylık bir erkek var bakalım aynımı biz bu işi yapıyoruz milleti kandırmayın

Gözlerine bak irisler ne kadar belirgin bekleyin bende 5 aylık bir erkek var bakalım aynımı biz bu işi yapıyoruz milleti kandırmayın
Benim birini kandirmak gibi bir amacim yok kardes. Tamam at bakalim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:06 -->-> Daha önceki mesaj 15:01 --

Bak kardes 1 subatta resmi bu ve 1bucuk aylikti
b25f2395b189c17096767b8e1221b2f9.jpg

ortada olan yavru ve yanindaki annesi

pg8E9n.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:29 -->-> Daha önceki mesaj 18:27 --

Bu kuş aralığın son haftası doğdu

pg8E9n.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:29 -->-> Daha önceki mesaj 18:27 --

Bu kuş aralığın son haftası doğdu
Tamam benim kusta subat 1 de 1 bucuk aylik olarak aldim. Cinsi iri kus belki iyi gelismistir goz irisinden anlamam ben. Aldigim kisi o kadar oldugunu soyledi ben kusa es almalimiyim diye soru sordum saticam diye degil. Kandirmak ne alaka anlamadim zaten kimseyi kandirmak gibi bir amacim yok benim.

anlamdım da iris kuşlarda aynı şekilde gelişir biraz büyük o kuş çünkü satıcılar kuş satılsın die her zman yavru der satış durumları böyle yaşlı kuş genelde kımse almaz yavru die satılır yinede genç kuş güzel eş alınmalı eğer yavru alınmak istenirse

anlamdım da iris kuşlarda aynı şekilde gelişir biraz büyük o kuş çünkü satıcılar kuş satılsın die her zman yavru der satış durumları böyle yaşlı kuş genelde kımse almaz yavru die satılır yinede genç kuş güzel eş alınmalı eğer yavru alınmak istenirse
Vallahi herkesin nabali boynuna. Ben aldigimda yavruydu kus biliyorum cunki gagasi bendeyken siyahti. Ordan biliyorum petshoptan alsam kandirildim derdim ama kus bana geldiginde gagasinda siyahlik vardi. Bak uclu resim attim ben o sekilde aldim. Satan arkadasta saolsun kuslara iyi bakmis hadi ben anlamasam abim anlar bir tereddut yasamadim alirken.

Geri