Karadeniz Pet

Toz Bit İlacı ...

kandemir

Yeni Üye
Değerli arkadaşlar merhaba,

Daha önce yuvalığımın bitlendiğini yazmıştım. Muhabbet kuşu yavrularım olacak derken bir sürü bit yavrum oldu. Muhabbet kuşunu bırakıp bit beslemeyi düşünüyorum :).
Şaka bir yana bu bitler için toz ilaç var mı ? kuşlarıma ve haftaya olacak bebişlerime zararı dokunmayacak bir ilaç.
iyi günler.

Bioteknik in ürünü olan Biodust var, ama kuşların direkt temas etmemeleri gerekiyor bu toza, Ardap ın kücük boy spreyleri var, onlardan temin etmeye calısın.. bulamazsanız yardımcı olurum.

2 gün önce avisprey aldım. sıktığım zaman ölüyorlar ama hemen tekrar çoğalıyorlar. geçen burada okudum galiba; arkadaşın birisi toz tarifi veriyordu. poşete tozu döküyormuş, kuşu da koyup sallıyormuş. bir şey olmuyormuş. bana öyle bir toz lazım.
kuşa zarar vermeyecek bir şey. pire tozu falan olmaz mı ki ? Evde DDT var. satılması yasak, tarım ilacı. bunu dökeceğim ama kuşlar yerse onlarda ölebilir.

Siz nerde oturuyorsunuz, yakınsanız beni bulun gerekeni yapalım derhal..

ben Ankaradayım hocam. Veterinere gittim, adam hiç bir şey bilmiyor. ben ona tarif ettim geldim. Hocam ne yapayım. ilk yumurtaya elim değdiği için kırmıştı. yapacak başka bir şeyim yok ama akşam plastik yuvalık alıp eldivenle yumurtaları ona taşıyacağım. inşallah onları da kırmaz. Siz ne yapmamı önerirsiniz ?

ben Ankaradayım hocam. Veterinere gittim, adam hiç bir şey bilmiyor. ben ona tarif ettim geldim. Hocam ne yapayım. ilk yumurtaya elim değdiği için kırmıştı. yapacak başka bir şeyim yok ama akşam plastik yuvalık alıp eldivenle yumurtaları ona taşıyacağım. inşallah onları da kırmaz. Siz ne yapmamı önerirsiniz ?

eczaneyeden TOX isimli bit-pire ilacı alın. Sarı renkli silindir şeklinde kutusu var fiyatı 5-7 tl gibi yuvaya ve kuşlarda kullanın sıkıntı kalmaz

ardap sprey temin edin, ufak olanlarından.. kökünü kurutur bitlerin..

Tox için akşam bir bakarım eczanelere. teşekkürler. ardapa bakarım pet shopa, geçen birine sordum adam dev gibi bir ardap çıkardı. boyu 30-40 cm var dır belki daha büyük.90 TL diyor. küçükler kaç tl acaba

Üstad 'Avidust Kuşlar İçin Ektoparaziter Toz 100 Gr' almıştım. 8-10 TL birşeydi sanırım. Etkili bir toz. Tavsiye ederim.

Geri