petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Toz Bit İlacı ...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kandemir tarafından 7 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. kandemir

kandemir New Member

Beğenileri:
    0
    Değerli arkadaşlar merhaba,

Daha önce yuvalığımın bitlendiğini yazmıştım. Muhabbet kuşu yavrularım olacak derken bir sürü bit yavrum oldu. Muhabbet kuşunu bırakıp bit beslemeyi düşünüyorum :).
    Şaka bir yana bu bitler için toz ilaç var mı ? kuşlarıma ve haftaya olacak bebişlerime zararı dokunmayacak bir ilaç.
    iyi günler.

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bioteknik in ürünü olan Biodust var, ama kuşların direkt temas etmemeleri gerekiyor bu toza, Ardap ın kücük boy spreyleri var, onlardan temin etmeye calısın.. bulamazsanız yardımcı olurum.

3. kandemir

kandemir New Member

Beğenileri:
    0
    2 gün önce avisprey aldım. sıktığım zaman ölüyorlar ama hemen tekrar çoğalıyorlar. geçen burada okudum galiba; arkadaşın birisi toz tarifi veriyordu. poşete tozu döküyormuş, kuşu da koyup sallıyormuş. bir şey olmuyormuş. bana öyle bir toz lazım.
    kuşa zarar vermeyecek bir şey. pire tozu falan olmaz mı ki ? Evde DDT var. satılması yasak, tarım ilacı. bunu dökeceğim ama kuşlar yerse onlarda ölebilir.

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Siz nerde oturuyorsunuz, yakınsanız beni bulun gerekeni yapalım derhal..

5. kandemir

kandemir New Member

Beğenileri:
    0
    ben Ankaradayım hocam. Veterinere gittim, adam hiç bir şey bilmiyor. ben ona tarif ettim geldim. Hocam ne yapayım. ilk yumurtaya elim değdiği için kırmıştı. yapacak başka bir şeyim yok ama akşam plastik yuvalık alıp eldivenle yumurtaları ona taşıyacağım. inşallah onları da kırmaz. Siz ne yapmamı önerirsiniz ?

6. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    eczaneyeden TOX isimli bit-pire ilacı alın. Sarı renkli silindir şeklinde kutusu var fiyatı 5-7 tl gibi yuvaya ve kuşlarda kullanın sıkıntı kalmaz

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    ardap sprey temin edin, ufak olanlarından.. kökünü kurutur bitlerin..

8. kandemir

kandemir New Member

Beğenileri:
    0
    Tox için akşam bir bakarım eczanelere. teşekkürler. ardapa bakarım pet shopa, geçen birine sordum adam dev gibi bir ardap çıkardı. boyu 30-40 cm var dır belki daha büyük.90 TL diyor. küçükler kaç tl acaba

9. UmitMurat

UmitMurat Guest

Üstad 'Avidust Kuşlar İçin Ektoparaziter Toz 100 Gr' almıştım. 8-10 TL birşeydi sanırım. Etkili bir toz. Tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş