Karadeniz Pet

tüğ dökümü

• Konbuyu başlatan omrcftc
  • Başlangıç tarihi
O

omrcftc

Guest
Muhabbet kuşu yaklaşık 3-4 aydan beri tüğ dökümünde ötüyor, suyuna avisol b vitaminini eksik etmiyorum. 2 günden beri öğlenleride gözleri kapanır oldu kabarık duruyor. yanından geçerken kendine geliyor kafese yaklaşında ayaklarını havaya kaldırıyor kanatlarını açıyor, herhangi bi sorun var mı ?

Tüyden çıkmasını sağlamalısınız öncelikle.. kuşunuza ne yediriyorsunuz?

kuşunuzun yulaf yemesini sağlayacaksınız, gerekirse yemligini komple kaldırın onu yesin, havalar sıcak, 2 günde bir banyo yapmasını sağlayın ki dökülen tüyleri rahat döksün. vitamin olarak sadece b vitamini yerine diğer vitaminleri de içeren vitamin verseniz daha hızlı atlatır.

kuşunuzun yulaf yemesini sağlayacaksınız, gerekirse yemligini komple kaldırın onu yesin, havalar sıcak, 2 günde bir banyo yapmasını sağlayın ki dökülen tüyleri rahat döksün. vitamin olarak sadece b vitamini yerine diğer vitaminleri de içeren vitamin verseniz daha hızlı atlatır.

Evet hocam havalar sıcak ceyran yapmasın dıye odanın camınıda açmıyorum fazla. 3 ay önce aldığım yulaf vardı açılmış vazıyette onu verıyım, apex axisol vitamin elimde mevcut b vıtamını yerıne onu verıyım. Yalnız hocam banyoyu nasıl yaptıracağım hakkında hiç bilgim yok. Kuş elime alışmadı, ısırmıyor ama kaçıyor sürekli. Aldığımda 4-5 aylıktı. 10 gün sonra tüğ dökümüne girdi dedim tüğ dökümünden sonra alıştırıyım elime ama kaldı öyle hala tüğ dökümünde. Eş almayı düşünüyorum artık, kuşum erkek. Az önce canlandı, şimdi tekrar kabardı biraz.

ele gelmeyen bir kuşsa banyoluk alın bir tane, içine az birşey su koyun, 2-3 yaprak marul koyun suyun üzerine, marulu yerken içine girer o, ben benimkileri öyle alıştırdım.

Banyo yapmıyorsa fısfıslayın. Meyve sebzeyi de yesin mutlaka alıştırmalısınız. Yulafı da ezilmiş denediniz mi öyle sevebilir.

Banyo yapmıyorsa fısfıslayın. Meyve sebzeyi de yesin mutlaka alıştırmalısınız. Yulafı da ezilmiş denediniz mi öyle sevebilir.

Normal bi fısfıslı kutuya su doldurup fısfıslama yapacağım heralde, ne meyveleri verebilirim meyve ishal yapar diye duymuştum.

Normal bi fısfıslı kutuya su doldurup fısfıslama yapacağım heralde, ne meyveleri verebilirim meyve ishal yapar diye duymuştum.

Böyle diyenler bişey bilmiyorlar. Meyve yedikten sonra kuş meyvenin sulu yapısından sulu dışkılar. Bu kesinlikle ishal değildir. Yeşilliklerde isahl yapmaz. Avokado, maydonoz(sapı hariç) soğan, patlıcan hariç her türlü meyve sebzeyi verebilirsiniz.
Meyve sebzeden kuş ishal olsaydı kuşlarımın defalarca ishal olması gerekirdi.

Böyle diyenler bişey bilmiyorlar. Meyve yedikten sonra kuş meyvenin sulu yapısından sulu dışkılar. Bu kesinlikle ishal değildir. Yeşilliklerde isahl yapmaz. Avokado, maydonoz(sapı hariç) soğan, patlıcan hariç her türlü meyve sebzeyi verebilirsiniz.
Meyve sebzeden kuş ishal olsaydı kuşlarımın defalarca ishal olması gerekirdi.

Çok teşekkür ediyorum ilginize. Yeşil elma vericem bugun normal dilim halinde çay tabağında kafese koyup versem olur herhalde, bide şu banyo işini anlamadım normal fıs fıslı şişede olan suyu kuşa sıkacağız sadece 3-4 yeter li olur mu?

Benim ufaklık karpuzu nedense çok seviyor bir dilim kesip kafesin tellerine koyuyorum daha takmaya başlamadan ordan oraya atıyor kendini deli oluyor karpuz için :D

Çok teşekkür ediyorum ilginize. Yeşil elma vericem bugun normal dilim halinde çay tabağında kafese koyup versem olur herhalde, bide şu banyo işini anlamadım normal fıs fıslı şişede olan suyu kuşa sıkacağız sadece 3-4 yeter li olur mu?

Fısfıs deterjan fısfısı olmasın. Çiçek sulama için olanlar ideal. İçine elma sirkesi damlatın. Kuş ıslanana kadar fısfıslayın. Ama bunu korkutmadan yapın. Önce kendinize sıkın. Sonra bir-iki damla kuşa sıkın. Zamanla arttırın süreyi.

Geri