Karadeniz Pet

Tumurtalar altına sığmıyor

okan67

Meraklı Üye
Muhabbet kusum 7 adet yumurtası var yanlız hepsını sıgdıramıyor dısarda da kalıyor bazen ne yapcam bazen hepsını sıgdıyor bazen bıtane dısarda kalıyor

Siz anneye güvenin. Yumurtalara müdahale ederseniz anne strese girecektir.

Muhabbet kusum 7 adet yumurtası var yanlız hepsını sıgdıramıyor dısarda da kalıyor bazen ne yapcam bazen hepsını sıgdıyor bazen bıtane dısarda kalıyor
Yumurta kontrolü yaptın mı? Eğer içlerinde boş olan varsa al altından rahatlasın.

Follukta oval çukurluk olması durumunda işler kolaylaşır. En ideali içine plastik folluk konan yuvalıklardan kullanmaktır.
Levent Abi orası öyle. En ideali o. Benim takımın biri geçen 8 tane yapınca sağdan soldan topladım yumurtaları Oval çukurlu folluk olmasına rağmen :) Bende hemen boşları ayırdım ki rahat etsin diye. Arkadaşın durumda öyle büyük ihtimalle.

Levent Abi orası öyle. En ideali o. Benim takımın biri geçen 8 tane yapınca sağdan soldan topladım yumurtaları Oval çukurlu folluk olmasına rağmen :) Bende hemen boşları ayırdım ki rahat etsin diye. Arkadaşın durumda öyle büyük ihtimalle.

İlla bir musubet olması gerekiyor işte. :)
Sonraki kuluçkada yuvalığı folluğu değiştirmek gerek.

Kac saatte yumurta bozulur peki
1-2 saatten fazla yumurtaların üzerinde yatmayı bırakırsa yumurtalar soğur ve içindeki embriyolar ölür.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:54 -->-> Daha önceki mesaj 08:53 --

Ama gece yatarken karanlıkta oldumu 1 i disarda kaldı nasıl fark edecek onun icin kac saatte bozulur diye sordum
Kalmaz sen merak edipte stres yapma. O hepsini çekmeyi bilir altına.

Anne aynı anda hepsini altına almaz sırayla çevirir onları muhtemelen sizin gördüğünüz hep aynı yumurta değil

Geri