Karadeniz Pet

Tünek Yaptım

• Konbuyu başlatan Ali Sami Ünal
  • Başlangıç tarihi
A

Ali Sami Ünal

Guest
Apartmanın önündeki ağaç kesilmişti. Benim de aklıma ağacın dallarından tünek ve salıncak yapmak geldi :) Nasıl olmuş? Tünekler sallanmıyor, kuşum bayağı sevdi :D ama salıncağı çıkartmak zorunda kaldım. Kurdeleyi kopardı :( Salıncak için tavsiye verirseniz sevinirim :)
v8c43.jpg

v8c7l.jpg

v8cch.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:13 -->-> Daha önceki mesaj 14:41 --

Salıncağı nasıl yapmalıyım?

güzel olmuş ellerinize sağlık

güzel olmuş.. salıncak için pas yapmayan ince zincirlerden kullanabilirsin küçük cam çivileriyle montaj yapabilirsin. ikinci bir seçenek olarak da yine dalları u şeklinde birleştirip, en üst kısmına az miktarda kurdela, ip vb bir şekilde bağlantı ile de yapabilirsin..

dostum çok pratik salıncak için tavsiye ağaç dalının soyulmamış olması tırnak törpülemek için çok uygun oluyo bu benim fikrim öncelikle şimdi tarifte sıra kuşunun boyuna orantılı ve seveceği bi salıncak metraj temsili sen istediğin büyüklükte yap iki tane 10cm lik dalı ayarla nalburdan plastik sifon zinciri al raptiye al sonra sifon zincirini üç noktada kullanacaksın salıncak kısmında ve asma noktasında temsili metraj yine 10 ar cmlik iki dalın var zincirden 2 tane 15cmlik parça al yada 30 bakla raptiyeyle dalın yan kısmından raptiyeyi çak diğer parçayıda aynı şekilde çak zincirden salıncak oldu şimdi ikinci dalı yine raptiye ile 30.baklaya yada 15cme ayarlayıp raptiyele diğer kısmınada yap iki basamak oldu şimdi asma noktasında açık zincir uçlarını anahtarlık halkasından geçir ve kafesine as hayırlı uğurlu olsun bi de resim de göstereyim
v99l6.bmp

Herkezde olmasi gereken bu zaten ama az seninki bir ikitane daha ekle

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

dostum çok pratik salıncak için tavsiye ağaç dalının soyulmamış olması tırnak törpülemek için çok uygun oluyo bu benim fikrim öncelikle şimdi tarifte sıra kuşunun boyuna orantılı ve seveceği bi salıncak metraj temsili sen istediğin büyüklükte yap iki tane 10cm lik dalı ayarla nalburdan plastik sifon zinciri al raptiye al sonra sifon zincirini üç noktada kullanacaksın salıncak kısmında ve asma noktasında temsili metraj yine 10 ar cmlik iki dalın var zincirden 2 tane 15cmlik parça al yada 30 bakla raptiyeyle dalın yan kısmından raptiyeyi çak diğer parçayıda aynı şekilde çak zincirden salıncak oldu şimdi ikinci dalı yine raptiye ile 30.baklaya yada 15cme ayarlayıp raptiyele diğer kısmınada yap iki basamak oldu şimdi asma noktasında açık zincir uçlarını anahtarlık halkasından geçir ve kafesine as hayırlı uğurlu olsun bi de resim de göstereyim
v99l6.bmp

Tahsin Bey, kusura bakmayın yeni gördüm. Çok güzel ve pratik bir fikir. Emeğininz için teşekkür ederim. Hemen deneyeceğim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:16 -->-> Daha önceki mesaj 19:15 --

Herkezde olmasi gereken bu zaten ama az seninki bir ikitane daha ekle

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

biraz boşluk olması daha iyi olmaz mı?

ben de böyle kullanıyorum. Hem sağlıklı hem doğal.