Karadeniz Pet

Tür ve YAŞ ?

Can Bey

Meraklı Üye
Yaşı kaç sizce ve türü nedir ?
b72285dc9d89373c2179c8d5313134de.jpg
9cb9b4e1e581a02360912b2ab1efea62.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yerli 6-7 Aylık Erkek Maşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:47 -->-> Daha önceki mesaj 19:46 --

Yalnız kusunuzun gogusune elleyince jilet gibi birsey geliyomu elinize??

Aynen geliyor baya sert neden olabilir bu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:02 -->-> Daha önceki mesaj 20:36 --

Yerli 6-7 Aylık Erkek Maşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:47 -->-> Daha önceki mesaj 19:46 --

Yalnız kusunuzun gogusune elleyince jilet gibi birsey geliyomu elinize??

Evet sertlik var hocam

Aynen geliyor baya sert neden olabilir bu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:02 -->-> Daha önceki mesaj 20:36 --

Evet sertlik var hocam

Kuruma Hastalıgı Olabilir Veterinere Götürmenizi Tavsiye Ediyorum

5 6 aylık erkek

Bi göstereyim bakalım

Maşallah kuşunuz şu an tüyde b vitamini ve arada banyo veriniz.

Banyoluğa alışmıyor bir türlü yeşillik falan koyuyorum yine tık yok çok pasif

Dikkatini suya çekmek için su sesi duyması da belki işe yarayabilir. Suya şıp şıp vurabilirsen açık bir alanda dikkatini çekebilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:41 --

İhtiyacı olsa yapmaz mı? Keşfetmiştir çoktan diye düşünüyorum.

Kuşumda kuruma hastalığı olabilir araştırdım biraz çok pasif hani bir yere koyarsınız kafes içi dışı sabahtan Akşama kadar olduğu yerde durabilir hiç hareketli değil çok pasif ve isteksiz Göstergeleri bunlar olabilir mi birde diğer kuşlara bulaşır mı bu hastalık ? Kendim ilaç alarak tedavi uygulayabilir

Ya kurumayı her yeni öğrenen şüphe duyuyor telaş etmeyin hemen. Yerli kuşlar zaten ince oluyorlar. Kuruma dedikleri olay dışkı tahliliyle kesinleşir.

Götürmelimiyim veterinere sizce

Bu konuda net bir şey diyip sorumluluk alamam.İşini bilen bir vet.hekim tanıyorsanız yerinizde olsam içim rahat olsun dite götürürdüm hem genel muayene anlamında. Kuruma dedikleri hastalık sonucu kuşun kilo kaybetmesi aslında. Şimdi kilo farkını da hasta kuşu eline almadan anlayamazsın.Ben de ilk öğrendiğimde telaşlandım ama gereksizmiş sonra sonra çözdüm.Belirtileri tam hatırlamıyorum.Tecrübe de etmedim. Kuşun ishal mi? Burada kurumaya yakalanan kuşun çok yaşamayacağı birkaç haftaya öleceğini yazmıştı biri. Tabi bu bilgiye kefil olamam da mantıklı geldi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:23 -->-> Daha önceki mesaj 22:19 --

Kuşun görünüşü maşallah iyi duruyor. Yanında eşi yoksa pasiflik sebebi belki de budur.

Kuş Bayadır böyle bir tane daha erkek kuş var onunla aynı kafese koysam biraz hareketlenir belki yada yanına Dişi almak daha mı mantıklı acaba

Dişi alana kadar deneyip bi gözlemleyebilirsin. Tabi ben verdikleri tepkileri pek bilmediğimden kestiremiyorum.

Evde erkek var mesela ikisini salıyorum peş peşe gidiyorlar aktifler yani tek kafese koyunca bunda tık yok

Yeni aldiysaniz ortama alişana kadar fazla hareket etmemesi normaldir. Bendeki de oyleydi citi cikmiyodu. Simdi teror estiriyo. Ama gorunusu biraz hasta gibi duruyor açikçasi
Belki de tüyde olmasindan dolayidir

Son düzenleme:
Yok Şubat Ayında almıştım baya oluyor tüyde ya o Yüzden öyle duruyor bence yarın veterinere göstergem genel sağlık için bakalım ne diyecekler olmadı Dişi alırız :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:27 -->-> Daha önceki mesaj 02:08 --

Veterinere götürdüm vitamin verdi birde örnek Aldı 2 gün içinde sonuclar çıkacakmış bakalım nasıl bir sonuç olacak

5 6 aylık yerli erkek Güle güle besleyin

Geri