petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Türleri nedir çiftleşebilirlermi yaşları ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Selim BAŞAK tarafından 6 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. KML YLMZ

KML YLMZ Guest

1 yaşından büyük kuşlar..dişi de çiftleşme kızgınlığına gelmiş yuvayı tak bekle....çok yüksek b,r ihtimalle 1-2 aya çiftleşirler

2. muammertp

muammertp Guest

ceresi mavi olan erkek diğeri dişi olarak tahmin ediyorum inşallah yanılmıyorumdur :)

3. Selim BAŞAK

erkeği yeni aldım kardeşim erkek biraz yüz vermiyo ama bizimkisi kızışmış evet ama erkekle araları pek iyi değil daha tam erkek alışamadı ama kız istekli

4. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşlar dişili erkekli eş kuşlar..Maşallah gayet kızgınlar..İnşallah kısa sürede yumurtaları görürsünüz..

5. KML YLMZ

KML YLMZ Guest

rahat ol birader dişi istiyorsa her türlü yavru alırsın..erkeğe nijer basmaya devam et:)

6. Selim BAŞAK

beyler nijer hiç basmadım alırsam yemine filanmı koyucam ne yapıcam ?

7. KML YLMZ

KML YLMZ Guest

yemliğe bir cay kaşıgı karıstır ver..fazla verme tüye girerler

8. Selim BAŞAK

peki mama vermelimiyim erkek daha 3 günlük ama bilmiyorum zaten alırkende damızlıktı ?

9. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar defalarca söyledim tekrar söylüyorum yaz aylarında kuşlarınıza nijer fazla vermeyin , kuşlarınız yağlanır ve bitkin düşer köşede yatar durur..ÇOK ÇOK az miktarda yeme karıştırabilirsiniz..Onun yerine havuç rendeleyin verin daha iyi olur..

10. KML YLMZ

KML YLMZ Guest

evet mamayı da ihmal etme haftada 2-3 kere ver..nijeri mamaya karıstırsan da olur ama mamayı 8 saatte bir değiştireceğin için nijerler bosa gider direk yemine karıstır bence

11. Selim BAŞAK

peki mama yı tavsiye edermisiniz kardeşim ?

12. Selim BAŞAK

kardeişm bu nijerin kalitesi filan oluyomu iyisinimi almalıyım yoksa standartmı ?

13. Tunç ÇAĞATAY

Nijer standarttır 100gr yeter haftada 1 tatlı kaşıgı koy yemlıklerine yeter yaz aylarında

14. Selim BAŞAK

eyvallah kardeşim

15. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Serkan Ustama kesinlikle katılıyorum extra yazın nijer vermeyin!! aldığınız karışımların içinde vardır zaten.. yumurta havuç yazın iyi kızıştırma yöntemidir.. maşaallah kuşlar güzel.. Erkek ortama alışınca eş alırlar kanaatindeyim

Sayfayı Paylaş