Karadeniz Pet

Turp tohumu hakkında

Berkan Yetiş

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba,

Forumda yaptığım bir ankete arkadaşların oyuyla kızıştırıcı olarak nijer yerine turp tohumu almaya karar vermiştim. Az önce aktara gidip turp tohumu istediğimi söyledim. Adam "Kırmızı mı? Siyah mı?" diye sorunca muhabbet kuşları için kızıştırıcı olarak kullanacağım dedim ve adam siyah turp tohumu verdi. Birde size sormak istedim.
Siyah turp tohumu mu kırmızı mı kızıştırıcı olarak kullanılıyor?

Turp Tohumunu ilk ben yaydim forumda ben kırmızısını kullaniyodum siyah olaninda oldunu bilmiyodum kırmızı iri taneli birseydi. 10 sene önce kullanmıştım cift beslerken..

günlük hayatta çoğunlukla kırmızı turp çok kullanılır siyah turpu belirtmek için siyah turp derler yani normal turp tohumu dendiği için kırmızı turp galiba Berkan biraz saçma oldu ama mantıklı düşününce bu :D

günlük hayatta çoğunlukla kırmızı turp çok kullanılır siyah turpu belirtmek için siyah turp derler yani normal turp tohumu dendiği için kırmızı turp galiba Berkan biraz saçma oldu ama mantıklı düşününce bu :D

Hiç böyle düşünmemiştim ama şimdi bana da mantıklı geldi :) ama inşallah siyah turp da işe yarıyordur :D

Geri