petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Turp tohumu hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berkan Yetiş tarafından 18 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Berkan Yetiş

Berkan Yetiş New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

Forumda yaptığım bir ankete arkadaşların oyuyla kızıştırıcı olarak nijer yerine turp tohumu almaya karar vermiştim. Az önce aktara gidip turp tohumu istediğimi söyledim. Adam "Kırmızı mı? Siyah mı?" diye sorunca muhabbet kuşları için kızıştırıcı olarak kullanacağım dedim ve adam siyah turp tohumu verdi. Birde size sormak istedim.
    Siyah turp tohumu mu kırmızı mı kızıştırıcı olarak kullanılıyor?

2. nixmare

nixmare New Member

Beğenileri:
    0
    Turp Tohumunu ilk ben yaydim forumda ben kırmızısını kullaniyodum siyah olaninda oldunu bilmiyodum kırmızı iri taneli birseydi. 10 sene önce kullanmıştım cift beslerken..

3. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    günlük hayatta çoğunlukla kırmızı turp çok kullanılır siyah turpu belirtmek için siyah turp derler yani normal turp tohumu dendiği için kırmızı turp galiba Berkan biraz saçma oldu ama mantıklı düşününce bu :D

4. Berkan Yetiş

Berkan Yetiş New Member

Beğenileri:
    0
    Hiç böyle düşünmemiştim ama şimdi bana da mantıklı geldi :) ama inşallah siyah turp da işe yarıyordur :D

Sayfayı Paylaş