Karadeniz Pet

Türü ne kusumun ?

• Konbuyu başlatan Pasha34
  • Başlangıç tarihi
hocam bildiğin orjinal avustralya yerli üretimdir

Peki nası bu iyimi ben alalı 3 hafta falan olucak bana hollanda dedıler bıde yavru dedıler . Bu tur iyimi nerden anlıyosunuz nereli oldugunu .

evet kuşunuz yeni yeme düştüğü sırada almışsınız yaklaşık 65 günlük bir erkek kafa yapısı sakallar ve renkler kuşların başlıca ırk ve cins tayininde rol alırlar. anne yada babası hollanda olabilir o yüzden size hollanda demişlerdir yerli kuşla eşledikleri için hollanda gibi yapılı olmaz yerliye çekmiştir. saygılarla

Yavru olduğu doğru. Yaşı, 3 ay civarı. Yanlışsam arkadaşlar düzeltsinler. Her türün kendine göre güzellikleri vardır. Şimdi kalkıp size bu kötü ya da bu iyi diyemem. Çünkü siz seçiminizi yapmışsınız. Elbette kötü değil. Bana soracak olursanız hepsi güzel. Sağlıklıysa, yeterince ilgi gösterebiliyorsanız hiç bir problem yaşamazsınız. Önemli olan ilgi göstermeniz.

Hazır konuyu acmısken sunuda sorim. Kus 8 saatlik bi yola cıktı buyuk ıhtımal korkacagı bı ton sey oldu . Kafesin icindeyken elime konuyo fakat kafes dısındayken daha yaklasırken kacacagı belli oluo . Lambayı sondurmeden yakalayıp kafesine sokamıyorum. Sizce yeterince yabanılesmismidir yoksa biraz sabır gosterip yavas yavas elime alıstırmaya devammı etmeliyim. Artık elime gelsin istiyorum cunku.

Hazır konuyu acmısken sunuda sorim. Kus 8 saatlik bi yola cıktı buyuk ıhtımal korkacagı bı ton sey oldu . Kafesin icindeyken elime konuyo fakat kafes dısındayken daha yaklasırken kacacagı belli oluo . Lambayı sondurmeden yakalayıp kafesine sokamıyorum. Sizce yeterince yabanılesmismidir yoksa biraz sabır gosterip yavas yavas elime alıstırmaya devammı etmeliyim. Artık elime gelsin istiyorum cunku.

Sabrederseniz dışarıda da size yakınlaşacaktır. 8 saatlik bir yolculuk, bir muhabbet kuşu için çok fazla ve çok zor bir durum. Yeterince ilgi gösterirseniz kısa zamanda istediğiniz gibi olur.

Kafesin boyutuda bu. Kucuk dıyenler var sizce nasıl kafes yada baskamı almalıyım. Ornek kafes tavsiyelerınız varmı? Kus bakmada acemiyim o yuzden bu kadar kafa şişiriorm umarım yardımcı olursunuz. Kus bakmaya heves ettim cnku cokta sevdim :)
http://u1312.hizliresim.com/1j/4/v50zg.jpg

Güven sağlamak için önce sabretmek gerekir. Zamanla her şey olur, yeter ki ilginizi kaybetmeyin.

''bence'' kuşunuzun kafesini yüksek bir yere koyun ve bir hafta boyunca kafesten çıkartmayın kafesin yerini değiştirmeyin sadece yemini suyunu değiştirin 2. gün kafesin içine elinizi sokun ama kuşu tutmayın sevmeyin sadece kafesin içinde eliniz kalsın 4. gün elinizi kafese sokun parmağınıza tünek gibi çıkmasını sağlayın yarım gün bunu yapıp kuşunuzu tek parmağanızla sevin karnına sırtına dokunun 5. gün sabah erken saatte elinize yem alın kafes içinde yemesini sağlayın 7.gün e kadar bunu tekrar edin ve mubiş sesi dinletmeyin onun yerine normal müzik dinletebilirsiniz sitresten uzak durur bununla beraber kuşunuzu 8. gün parmağınızda kafesinden çıkartın omuzunuza koyun hayırlı olsun sabırlı olun uçarsa tutmayın ilk gün dışarıda çok önemli bırakın tekrardan keşfetsin her yeri 2-3 saat sonra karnı acıkacak ve kafesine kendisi girecektir bunları yapın daha sonra bizi tekrar haberdar edersiniz

Cok tesekkurler tavsıyeler icin yapıcam hepsini inş elimdeyken ki hallerinide fotograflicam buraya cok sagolun ılgılenen herkes. Kusada pasha ismini koydum kendi ismiyle seslenıorm hep

benimkiside paşa 10 gün oldu ses aydı dinletiyorum 3 gün önce mırıldanmaya başladı bugün çok net paşa diyo hayırlı olur inşallah maddi durumunuz iyi ise bu ikisinden birisini tavsiye ederim ama unutmayın pasha kafes değiştirirse yeni ewe çıkmış gibi iki gün yine kafese alışma süreci olacak herşeyi sil baştan olacak ben hiç deiştirmemenizi öneririm ama ileride eş alırsanız kafesi böyle olabilir

v517s.jpg

v517v.jpg

Hahhaaaa cok tatlı yaa super :D yarın ilk işim böle bi top almak olucak :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:22 -->-> Daha önceki mesaj 01:20 --

Peki ozaman simdilik kafesi dursun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:32 -->-> Daha önceki mesaj 01:22 --

Suan cok guzel bıse oldu elimi uzattım kafesın ıcıne parmagıma geldi ve hala parmagmda suan bıle :) iyiye işaretmı bu acaba :) bu arada ogrencı ewı o yuzden bu kadar sade kız arkadsm cektı bu guzel anı :)
http://u1312.hizliresim.com/1j/4/v51ks.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:37 -->-> Daha önceki mesaj 01:32 --

Hahhaaaa cok tatlı yaa super :D yarın ilk işim böle bi top almak olucak :)

Peki ozaman simdilik kafesi dursun

Suan cok guzel bıse oldu elimi uzattım kafesın ıcıne parmagıma geldi ve hala parmagmda suan bıle :) iyiye işaretmı bu acaba :) bu arada ogrencı ewı o yuzden bu kadar sade kız arkadsm cektı bu guzel anı :)
http://u1312.hizliresim.com/1j/4/v51ks.jpg

Tamamdır işte, olay budur :) Sevindim sizin adınıza.

bu oluyo zaten normal bişey ama biz olduğu halde bunu şimdi yapmıyoruz sebebi kuşun sıkılıp yükseğe yerleşmesi içgüdüsel olarak yüksekte kalır üzerine gelmez. bi hafta sonra ve sonucundada haftaya abi kuşu yakalayamıyorum herşey güzeldi elime geliyodu omuzumda duruyordu dersin şimdi ışıkları kapatıp yakalayabiyorum dersin benden söylemesi kardeşim bi hafta sabret ağlasa kendini tellerede vursa salma bi hafta

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:40 -->-> Daha önceki mesaj 01:38 --

sonra böyle olabilmek için şimdi salmamalısın ''bence''
v51su.jpg

Geri