Karadeniz Pet

turuncu dışkı

Boncuk

Paylaşımcı Üye
2 gün önce yaptığım yumurta mamasını bugun kuşa verdim.3 gündür yiyor.biraz kilo almasını istiyordum.mama kapalı bir kapta buzdolabındaydı.bugun yedikten sonra ishal oldu dışkısı turuncu.halinde bir farklılık yok ama turuncu dışkı neden olur mamamı bozuldu yoksa üst üste verdiğim için mi oldu.birde 3 gündür vitaform kullanıyorum o da yapmış olabilir mi?

hergün verdiğindendir ayrıca niye kilo almasını istiyosun yağlanması zaralı onun için..

bir kere hastalanıp formunu kaybtti.bir sıkıntı olmaz heralde dimi? ders aldım daha 10 günde 1 veririm.

Mamayi haftada 1 2 vermeniz yeterli olur.. Ek olarak 8 saatten fazla durmamasina dikkat edin.. Vitaform u neden kullanıyorsunuz? Vitaform antibiyotik tabanlı vitamindir gereksiz kullanım durumunda kuş bazı hastalıklara karşı bağışıklık kazanır ve hastalandigi zaman bu durum sıkıntı oluşturabilir..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

bir kuş cok kilo lu olursa uçamaz. mamayi cok verdiğin için olabilir turuncu dişki havuç fazla veriyorsun sanırım.

sağolun kuşum ishaldi zaten onun için vitaform veriyordum.10 gün falan kullanacaktım.patates yemiyor avidiare işe yaramıyor oyüzden

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:23 -->-> Daha önceki mesaj 14:38 --

doğrumu yapıyorum

vitaformu dedigim gibi ishal kesilse bile 10 gun mutlaka kullanin ayni insanlardaki gibi nasil doktor antibiotik verince kutuyu bitirin diyorsa kuslardada aynen dewam 10 gun turuncuyuda havuc yapmistir....

Buğra Bey yanlış bilgi vermeyin lütfen. 1. Ishal olan kusa Vitaform vermek neden? 2. Antibiyotik kullanımı konusunda 10 gün boyunca devam edilmez.. Bağışıklık kazanır ve hastalandigi zaman tedavi zorlasir.. 5 gün kullanım yeterlidir Vitaform için ki zaten ishal durumunda vitaform kullanmak mantıksız ishal ilaçları varken.

ben örflerimizden ve ananelerimizden gördüğümüz ders aldığımız ve hayatımıza uyguladığımız haşlanmış patates ve kahve mevzusuna dönüyorum.patatesi azcık tuzlasam veya bebe büskivisi koysam yermi? birde tam suluğa çay ucuyla kahvemi koyayım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:10 -->-> Daha önceki mesaj 16:33 --

amcalar kuş patatesi yiyor.kaç gün veriyim?

Buğra Bey yanlış bilgi vermeyin lütfen. 1. Ishal olan kusa Vitaform vermek neden? 2. Antibiyotik kullanımı konusunda 10 gün boyunca devam edilmez.. Bağışıklık kazanır ve hastalandigi zaman tedavi zorlasir.. 5 gün kullanım yeterlidir Vitaform için ki zaten ishal durumunda vitaform kullanmak mantıksız ishal ilaçları varken.

Yusuf bey veterinede calistinizmi . bu isin okulunu okudunuz mu? ben 2 senedir veterinerde calisiyorum vedee bu isin okulunu bitirdim ve bilip bilmeden yanlis bilgiler vermiyorum bu 1. siydi 2.si vitaformun prospektusunu okudunuz mu endikasyonlari neler biliyormusunuz etken maddesi nedir ve hangi hastaliklara karsi kullanilir bunu biliyormusunuz. 3.su antibiyotikler en az 1 hafta 10 gun kullanilmalidir cunku siz hastaligin gectigini sanip birakirsaniz hastalik etkenleri tekrar dewreye girer . ben mi yyanlis bilgi veriyorum yokksa sizmi bir daha dusunurseniz sevinirim ... boncuk arkadasiminda konusunun icine ettim biraz bunlari yazarak ama dayanamadim cevap vermek istedim...

konunun içine ettin ya :D şaka bir yana iyi birşeye vesile oldunuz.kuşum patates yemiyor diye ilaç kullanıyordum.şimdi baya baya yediğini gördüm.bence doğal çözüm en iyisi.haşlanmış patates ve suyuna kahve koydum.kahve şart mı? suyuna avisol koysam daha iyi olmaz mı?

sizin tercihiniz . benim cevabımı gerekli kişi okusunda :D

buğra başkan birde kuşun tırnakları siyah normal mi ne yapmam lazım

yusuf beye sorun o bilir ... ;) bendekininde siyah bence bir sıkıntı yok

ne kinci adammışsın büyü yaparım sana burdan :D

Buğra Bey veteriner de çalışmak sizin çok iyi bildiğiniz anlamına gelmez. Veteriner Fakültesi'nde iki sene okumanizda bilgili olduğunuzu göstermez. Okuma yazmaniz var galiba ama anlamadiniz heralde. vitaform un ne işe yaradığını çok iyi biliyorum kullandığım bir ilaç sen rahat ol paşam ;) ve ayrıca Son cumlemi okursaniz ishale yönelik ilaçlar varken kullanmak mantıksız dedim arkasında da duruyorum. Sen 10 gün kullan paşam olur mu ;) Yusuf beye sorun falan diye de çocukluk yapmayın lütfen yasinizin adamı olun ama tabi yasiniz küçükse bişey diyemem ;) Burada bir canlıdan bahsediyoruz siz bence diyorsunuz Vet yanında çalışıyorsunuz okul okumussunuz ya neden pislikten tırnakları siyahlasmistir bişey olmaz demiyorsunuz :)

pislik değil tırnağın kendi siyah.normal değil heralde nasıl geçiririm.

Tuzlamadan ver ayrıca vitamin olarak sadece tek vitamin kullan çeşit çeşit olmaz. Sizin gördüğünüz dışkı değil havuçtur turuncu dışkı olmaz

bir sey yok tirnakta hayvandan hayvana deisir pisliktende deeil

Yusuf bey arkadasin konusu kirlenmesin diye polemige girip seviyemi dusuremicem. buyukluk bende kalsin. siz bbildiginizi yapin ben bildigimi saygilar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri