Karadeniz Pet

tüy cekme

yusufkral

Onursal Üye
Slm kusu aldıgimdan ber kugruk tuykeri yıpranık durugor ve pis cekme istiyorum yanlıs birsey ama tuyede gimiyor nasil ceke bilirim

Yulaf yedir, tuye girer diyolar. Ben kizginliktan ciksin diye yediriyorum, tuy degistiriyor.

Kuşunuzun tüyü pis ve yıpranmış ise banyo verin ortam sıcak ise. Çekmenizi önermem kuşla aranızdaki bağlar zarar görebilir. Görüntüsü kötü diye kuşa zarar vermeye gerek yok. İllaki kuşunuz bir gün tüye girecek ve tüylerini yenileyecek. Sizin dediğiniz işlem çok kanlı bir işlem.

Slm kusu aldıgimdan ber kugruk tuykeri yıpranık durugor ve pis cekme istiyorum yanlıs birsey ama tuyede gimiyor nasil ceke bilirim
Aynen tüylerini çekme. Sonra çok ürkek olabiliyorlar. Sen banyosunu koy. O yıkanır temizler. Eğer tüyleri yıpranmış ve kırık diyorsan bekle dökerken o tüyleri düşürür. Pırıl pırıl yenisi gelir.

Merhabalar benim erkek bir muhabbet kusum var ve bir kanadindaki tüyleri carpik cikti bir tanesini ortadan kirdi kopardi ve yaklaşık iki tane daha carpik tüyü var ve uçarken birsure sonra düşüyor kanadında ki büyük tüyler olduğu icin çektirmek istemiyorum napmaliyim yardimci olun lutfen

Geri