Karadeniz Pet

Tüy değişimi Hakkında Yardım

Aysu GÖKTÜRK

Meraklı Üye
Arkadaşlar oğlumun kafasında beyaz beyaz kapsüllerden var.Dolayısıyla tüye girdiğini düşünüp ona göre vitamine falan başladım.Yalnız kafes içinde beyaz pamuk pamuk tüylerden başka tüy görmedim.Yani kendi yeşil tüyleri ya da kanatları,kuyruğu dökülmedi henüz.Bu süreç böyle mi başlıodu,önce kafa falan? Önceden kuş besledim ama anımsayamadım,sanki yeşil tüylerden de dökülmesi gerekiomuş gibi hissettim.Sorum saçma olduysa kusura bakmayın:)

Yavaş yavaş diğer tüylerde dökülür bir sıkıntı yok

tüy değişiminde kanat yada kuyruk gıbı uzun tuylerin hepsı dokulmez.uzun tuyler yanı ucus ve kuyruk tuylerı terek dipleri hasar almışşa yıpranmışşa kendı kendıne düşer ve yenisi gelir.bunun içinde kuşun tuyde olmasına gerek yoktur.
kuş tuyde diye vitamını haddinden çok vermenız kuşa yarar değil zarar verir.kullanmış oldugunuz vitamının kullanma talımatlarında belirlenen doza uymanız daha faydalı olur

Tamamdır,teşekkürler.Yok normal dozda veriorum.Elimde nekton bio vardı,onu kullanıorum.Kafasındaki kapsülleri görünce kullanmaya başladım ama dozajını abartmıorum.Sağ olun.

Geri