petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüy değişimi.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Doğukan tarafından 12 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Doğukan

Doğukan Guest

Dişu kuşuma kek muhabbet kuşu aldım 3 hafta oldu hala çok hareketsiz kafa etrafındaki tüyler değişiyor bu tüy dökümünü hızlandırabilirmiyim.(tüydendolayımı acaba hareketsiz ve hiç ötmüyor)
    Vitamin kullanıyorum mama yapıyom ama yemiyorlar başka ne verebilirim? Ve tüy değişimi nekadar sürer acaba?

2. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    mamanın üstüne yem serp o zaman yerler birde başka türlü hızlandıramazsın sabret geçsin kış geliyor malum benim dişi tekrardan tüye girdi mesela belli olmuyor

3. mujde hatipoglu

bana yulaf vermemi ve suyuna elma sirkesi koymayı önermislerdi

4. Şevki KOCAOĞLU

Şevki KOCAOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    doğru olanı önermişler.. ayrıca b vitamini ile de süreyi kısaltmak mümkün..

5. Doğukan

Doğukan Guest

Benim dişide tüyde ama çok hareketli :) ben erkeği merak ediyom tüyden çıkınca canlancakmı diye :)

6. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    :) orası Allah kerim ama çok güzel erkek ya maşallahı var kaç tlye almıştınız onu ?

7. Doğukan

Doğukan Guest

Ben vitamin veriyom yulaf kuşçularda var mı varsa alıcam.
    Ve nijer tohumu versem zararı olur mu kuşlara 2 ay önce almıştım kapalı kapta saklıyom.

8. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yok beya ne zararı olacak daha çok faydalı oluyor ben arefe gününden beri yemleri bittikçe 1 çay kaşığı katıyom dişi baya hareketlendi benim erkeğe yem kusmaya çalışıyor dişim birde ceresi nar gibi oldu tekrardan :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:30 -->-> Daha önceki mesaj 11:30 --

ama tüydeydi demi senin kuş o zaman tüyü geçince ver

9. Doğukan

Doğukan Guest

Bende vercem nijer

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:29 -->-> Daha önceki mesaj 11:43 --

Birde erkeği elime aldım çok tüy değiştirmiyor bir kaçtane değiyor kuş ishal değil ama az dışkı yapışmış.

10. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  11. Doğukan

Doğukan Guest

Yem yiyor bide kaça aldınız diye sormuşsunuz eski erkekle takas ettim bizim burda kuş derneği var ordan takas ettim dernekte kuşlar en son 20 tlydi. Eski erkeğide 25 tlye almıştım onu kuşçudan aldım:) Burda kuşlar ucuz :D

12. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    :D nerede oturuyorsunuz hocam bursadada ucuz kuşlar kuş pazarı oluyor bugün vardı mesela her hafta pazar oluyor

13. Doğukan

Doğukan Guest

Ben istanbulda beykozda oturuyorum.Eminönünde kuş cenneti diye bir yer varmış oraya hiç hçgitmedim ama arkadaşlarım diyor kafes kuş vb her şey ucuzmuş ele alışkın konuşan kuş bile satıhorlarmış.

14. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bizim burdaki kuş pazarı gibi :D kuş pazarındada herşey ucuz erkeği 15 tlye dişiyide 20 ye almıştım ben

15. Doğukan

Doğukan Guest

İ
    Çok iyi vallaha bu gün kuşçuya gittim burnu açık mavi olan tam kızışmamış kuş kur ve bacak atıyordu vallaha alasım geldi ama almadım :D

16. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    :D şimdiden öyleyse o kuş büyüyünce düşünemiyorum :D

17. Doğukan

Doğukan Guest

Yavru kuşların arasındaydı ama o 6 aylık yada daha büyük olabilir ama kızışmamıştı:)
    Benim kuşlar ayrı durduğundan beri dişi de durgunlaştı :D

Sayfayı Paylaş