Karadeniz Pet

tüy dökerken yuvalık takılırmı?

Furkan AYDOĞDU

Paylaşımcı Üye
benim 1 çift show jumbom var aldığımda tüydelerdi galibağa yeni girmişlerdi alalı 2 hafta oldu belki daha fazla ama daha tam bitmedi tüy dökümü hala var sizce ne zamana bite ne kadar sürer yani ve tüy dökerken yuvalık takılırmı yoksa tüyün bitmesinimi beklememiz lazım yavru almak için ?

Tüy dökerken çiftleşme yumurtlama pek olmaz ama siz yinede yuvalık takabilirsiniz sorun olmaz alışmaları için daha iyi olur.

Tüy dökerken çiftleşme yumurtlama pek olmaz ama siz yinede yuvalık takabilirsiniz sorun olmaz alışmaları için daha iyi olur.

peki bu tüy dökümü ne kadar sürer 2 haftadır var hata biraz daha fazla oldu bunlar jumbo oldukları için mi böyle oluyor hani çok tüylüler ya

kardeşim zaten ilk olarak eve yeni getirdiğin kuşlara 1 ay yuvalık takmamanı tavsiye ederim kuşların önceki durumlarını bilmiyorsun brde ortama alışssınlar ayrıca tüy dökerken dişi kuş zayıflayacak bide yumurtlayınca iyice zayıflayacak ben biraz daha yuvalık takmaman taraftarıyım

kardeşim zaten ilk olarak eve yeni getirdiğin kuşlara 1 ay yuvalık takmamanı tavsiye ederim kuşların önceki durumlarını bilmiyorsun brde ortama alışssınlar ayrıca tüy dökerken dişi kuş zayıflayacak bide yumurtlayınca iyice zayıflayacak ben biraz daha yuvalık takmaman taraftarıyım

peki tmm saolun

Tüy dökümü kuşa ve bakıma göre değişir. Yuvalık konusunda ben tekrar takmanı tavsiye ederim çoğu dişi kuş 10-15 gün geçmedikçe yuvalığa bakmıyor bile (alışması zaman alıyor)

Tüy dökümü kuşa ve bakıma göre değişir. Yuvalık konusunda ben tekrar takmanı tavsiye ederim çoğu dişi kuş 10-15 gün geçmedikçe yuvalığa bakmıyor bile (alışması zaman alıyor)

benim çiftler daha önce yavru alınmış çiftler sizce bunlar ne kadar zamana yavrularlar yuvalığı taksam

Geri