petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüy Dökme Sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve furkan00 tarafından 21 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. furkan00

furkan00 New Member

Beğenileri:
    7
    Merhaba arkadaşlar. Bir konuda yardımınızı, görüşlerinizi rica edeceğim. Çok hareketli, neşeli bir muhabbet kuşum var. Çek türü ve dişi. Yaşı da 3- 3,5 civarı. Çok iyi bir şekilde bakıyorum, beslenmesinden bakımına kadar üstüne birazda fazla düşerek ilgileniyoruz. Sık rüzgar alan yerlerde, klima vs. olan ortamlarda da bırakmıyoruz. Fakat nedense son 1 yıldır çok sık tüy değiştiriyor. Ve olabildiğince neşesiz, olabildiğince hareketsiz oluyor tüy değiştirme dönemlerinde. Tüy değiştirmesi yaklaşık 2 ayda bir oluyor. Çok sık tüy döküyor. Bunun bir çözümü, tedavisi var mı ? Normalde yılda 1-2 kere değiştirmesi gerekirken 2 ayda 1 değiştirmesinin nedeni ne olabilir ? Bu tüy dökme döneminde ne yapmalıyım, nasıl beslemeliyim ? Şimdiden çok teşekkür ediyorum sizlere ve yardımlarınızı bekliyorum.

İyi ramazanlar :)

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yalnız yaşıyor ise o yaştaki bir kuş stres yapiyorda olabilir

4. furkan00

furkan00 New Member

Beğenileri: