Karadeniz Pet

tüy dökme süresi ne kadar sürer ?

onur_tan

Yeni Üye
biz 1 aydır tüydeyiz acaba ne zaman bitecek bu tüy dökmemiz neler vermem gerekiyor çabuk atlatmasi için :)

Ekli dosyalar

• 20160929_184614-768x1365.jpg
    20160929_184614-768x1365.jpg
    186.8 KB · Görüntüleme: 236
onur bey kızımızın tüy dönemi cins ine ve bakımına bağlı olarak değişir. kuşunuz resimde görüldüğü kadarıyla yerli cins. normal şartlarda iyi bakım "B" vitamini takviyesi ile 10 günde çıkması lazım bu süreç uzadı ise. Az miktarda Haftada 1 gün taze nane 1 gün maydanoz verin haftada 2 gün Yulaf içi verin daha çabuk atlatır doğal yollardan. Eyer maddi durumunuz müsait ise "B vitamini" alarak 2 şer gün boşluk vererek tüylerini tamamlayana kadar devam edebilirsiniz

onur bey kızımızın tüy dönemi cins ine ve bakımına bağlı olarak değişir. kuşunuz resimde görüldüğü kadarıyla yerli cins. normal şartlarda iyi bakım "B" vitamini takviyesi ile 10 günde çıkması lazım bu süreç uzadı ise. Az miktarda Haftada 1 gün taze nane 1 gün maydanoz verin haftada 2 gün Yulaf içi verin daha çabuk atlatır doğal yollardan. Eyer maddi durumunuz müsait ise "B vitamini" alarak 2 şer gün boşluk vererek tüylerini tamamlayana kadar devam edebilirsiniz
kahraman bey valla simdi ben hergün altini temizliyorum yemini üflüyorum suyunu hergün degistiriyorum 1 gün normal 1 gün avi vit katiyorum suyuna haftada bir dal darı veriyorum günlerimiz böyle geciyor ama hanimefendinin tüyü bitmedi ☺

kahraman bey valla simdi ben hergün altini temizliyorum yemini üflüyorum suyunu hergün degistiriyorum 1 gün normal 1 gün avi vit katiyorum suyuna haftada bir dal darı veriyorum günlerimiz böyle geciyor ama hanimefendinin tüyü bitmedi ☺
2 günde bir multivitamin çok fazla, kuşunuzun karaciğerlerini yorarsınız 2 gün aralıklar ile verin. yulaf içi verirseniz 3 gün aralıklar ile ve dedim gibi 2-3 gün aralıklar ile taze nane- fesleğen- maydanoz tarzı yeşillikleri iyi dezenfekte edip verirseniz 1 hafta 10 gün e çıkar tüyden inş.

çok teşekkür ederim Kahraman bey. Peki bisey daha sorsam size simdi benim kuslar pek yesillik yemiyor neredeyse hic yemiyor önerebileceginiz B vitamini var mi biraz ben baktim Berovit diye bi marka varmis iyiymis ama nerede bulacagimi bilmiyorum

çok teşekkür ederim Kahraman bey. Peki bisey daha sorsam size simdi benim kuslar pek yesillik yemiyor neredeyse hic yemiyor önerebileceginiz B vitamini var mi biraz ben baktim Berovit diye bi marka varmis iyiymis ama nerede bulacagimi bilmiyorum
Piyasadaki en iyi B vitaminlerinden birisi "Röhnfried Bt-Amin Forte B " fakat bu ürününde bölünmüş olarak satışı yok anca çevrenizde bulabilirsiniz. altarnatif olarak kalitesi tartışılmaz olan quiko nun "Quiko B Vitamini" takviyesini öneririm sponsor firmalarımızdan mybestshop da 100ml olarak var ürün
https://www.mybestpetshop.com/quiko-b-vitamini-takviyesi-100-ml-p-6580.html

Piyasadaki en iyi B vitaminlerinden birisi "Röhnfried Bt-Amin Forte B " fakat bu ürününde bölünmüş olarak satışı yok anca çevrenizde bulabilirsiniz. altarnatif olarak kalitesi tartışılmaz olan quiko nun "Quiko B Vitamini" takviyesini öneririm sponsor firmalarımızdan mybestshop da 100ml olarak var ürün
https://www.mybestpetshop.com/quiko-b-vitamini-takviyesi-100-ml-p-6580.html
bunu ben bi degerlendireyim teşekkür ederim :)

Nane maydonoz eksik etmeyin her dönem verin tüye girdiğini bile anlamazsınız. Bi yandan dökülür bi yandan uzar.

Korkmayın ve o söylentilere kulak asmayın. Dikkat etmeniz gereken tek şey kuru verdiğinize emin olmak. Kuru verin ıslak olmasın bir sıkıntı olmaz. Ben kuşlarıma 3 günde bir veriyorum. Çok faydalı kuşlar için.

Korkmayın ve o söylentilere kulak asmayın. Dikkat etmeniz gereken tek şey kuru verdiğinize emin olmak. Kuru verin ıslak olmasın bir sıkıntı olmaz. Ben kuşlarıma 3 günde bir veriyorum. Çok faydalı kuşlar için.
Teşekkür ederim ben korktugumdan veremiyordum ☺

Tüy döneminde olduğu nasıl anlaşılır benimkinin devamlı beyaz tüyleri dökülüyor

Hollanda cinsi 3 aylik kusumda surekli tuy dokuyor son bir haftadir daha fazla ne zaman biter .burada Yazdiklarinizi uyguluyorum bende:)

Tüy döneminde olduğu nasıl anlaşılır benimkinin devamlı beyaz tüyleri dökülüyor
hem normalden fazla tüy döküyosa bide kafa bölgesinde diken gibi yeni tüyler çıkıyorsa bu dönemdedir.Resimdeki kuş tüy döneminde.

Ekli dosyalar

• tuy.jpg
    tuy.jpg
    9.2 KB · Görüntüleme: 175
Geri